Rozgrzewający napój na mroźne wieczory

relaxing-1979674_960_720Zima to piękna pora roku, kiedy mróz maluje wzory na szybach, a wszystko dookoła przykryte jest białym puchem. Jednak jest to też czas chłodu, nieraz mroźnego wiatru czy pluchy. To czas, kiedy z chęcią każdy z nas zostałby w domu, pod kocem i wyszedł dopiero na wiosnę. Jednak oczywiście jest to niemożliwe, ale możemy rozgrzać się w te zimowe wieczory czy zacząć w przyjemny sposób mroźny poranek. Jak? Oczywiście z filiżanką aromatycznej, gorącej kawy.

Rozgrzewający początek mroźnego dnia

Cudownie jest zacząć powoli poranek, delektując się smakiem ulubionego napoju, który nie tylko doda energii przed kolejnym pełnym wyzwań dniem, ale też rozgrzeje przed wyjściem na trzaskający mróz. Kawa, bo to o niej mowa, odpowiednio przyrządzona, nie tylko pobudzi nas do działania, ale też wprawi w dobry nastrój, a wszystko to dzięki kofeinie, którą skrywają te aromatyczne ziarna. Filiżanka tego napoju, odpowiednio przyrządzonego, będzie niezastąpiona nie tylko w zimowe poranki, ale też wieczory, kiedy to zziębnięci po całym dniu, będziemy mogli usiąść z gorącym kubkiem w dłoni, rozgrzać się i na chwilę uciec myślami do ciepłych krajów, z których to kawa właśnie pochodzi.

Jak przyrządzić kawę na zimowe chłody?

Chcąc przyrządzić aromatyczną, rozgrzewającą kawę, warto pomyśleć o doborze odpowiednich przypraw, takich jak cynamon, imbir czy skórka pomarańczy. Bardzo popularna jest również kawa z chilli, można użyć zarówno mieloną paprykę jak i świeżą, a chcąc złagodzić ten ostry smak, wystarczy odrobina kakao lub stopionej czekolady. Do tej wieczornej kawy można też dodać likier, który na pewno każdego rozgrzeje. Do przygotowania napoju tego typu nadaje się każda kawa – rozpuszczalna, parzona czy z ekspresu. Ta ostatnia cieszy się coraz większą popularnością, bo pozwala zaoszczędzić dużo czasu. W ostatnich latach pojawiła się również ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kaw w plastikowych kapsułkach, a mianowicie kawa w saszetkach. To odpowiednia porcja aromatycznych, mielonych ziaren, zamknięta w specjalnej saszetce, którą po zużyciu wystarczy wyrzucić. Dla miłośników pysznej kawy o niepowtarzanym aromacie, odpowiednio doprawiona kawa senseo będzie więc idealnym napojem na zimowe dni.