Kawa – idealny napój na rozpoczęcie dnia

pexels-photo-935743

Kawa – napój pochodzący z Etiopii, który zyskał w Polsce ogromną popularność. Zawiera on w sobie kofeinę, która dodaje energii, pobudza organizm do działania oraz zwiększa sprawność myślenia. Ze względu na te właściwości, pije się go przede wszystkim rano. Dostępne obecnie sposoby parzenia kawy sprawiają, że każdy z nas może znaleźć dogodną dla siebie metodę. Jednakże najpopularniejszą formą przyrządzania kawy jest użycie ekspresu. Dlatego dziś przyjrzymy się bliżej właśnie tej metodzie.

Kategorie ekspresów

Różnorodność tych urządzeń pozwala nam wyróżnić następujące typy: przelewowy, dzbankowy, niskociśnieniowy, kolbowy, automatyczny, kapsułkowy oraz ciśnieniowy, który może być także oparty na systemie Senseo. Jeśli jesteście ciekawi co to takiego, to czytajcie dalej.

System Senseo

System ten jest nowoczesnym rozwiązaniem, które przyspiesza cały proces przygotowania kawy. Ekspresy, które zostały zaopatrzone w taką funkcję, mają możliwość parzenia kawy zamkniętej w specjalnych saszetkach, występujących w okrągłej formie, różniących się jedynie wielkością oraz typami ekspresów ciśnieniowych, w jakich mogą być używane. W tym konkretnym przypadku wykorzystuje się kawę mieloną – jej ilość to około 7 gram. Kawa senseo to napój mający wielu zwolenników.

Doskonały smak każdego dnia

Niekwestionowaną zaletą kawy w saszetkach jest jej idealnie odmierzona porcja, dzięki czemu co dnia można rozkoszować się doskonałym smakiem espresso. Co ważne, moc i zapach kawy jest również taki sam. Właściwa ilość zmielonych ziaren powoduje skrócenie czasu parzenia kawy do 30 sekund! Dzięki dostępnym na rynku różnym wariantom kawy w saszetkach, każdy koneser tego napoju będzie mógł wybrać swój ideał.

Łatwość czyszczenia

Ekspres, który jest wyposażony w system senseo, daje się bardzo łatwo wyczyścić. Dzięki saszetkom nie trzeba samemu wsypywać kawy, a co za tym idzie, nie trzeba również czyścić ekspresu z fusów. Kawa w saszetkach zostanie doceniona zwłaszcza przez osoby pracujące i uczące się, które na szybko przed wyjściem z domu chcą zasmakować tego energetycznego napoju.