Kurtki i płaszcze w nowej odsłonie

girl-2227755_960_720W obecnym sezonie jesień-zima 2018/2019, oprócz modnych kurtek i płaszczy, tych w kolorze wielbłądziej wełny i skórzanych, na wybiegach modowych będą królować też futra i kożuchy inspirowane carską Rosją, Syberią oraz motywami związanymi z leśnictwem.

Kolorowe futra

Kiedy za oknem szaro i zimno, dobrze będzie założyć coś, co rozweseli ulice i nada im wrażenia ciepła i przytulności. Będą to oczywiście sztuczne futra, duże, ciężkie, o krojach prostych, przywodzących na myśl rosyjskich bojarów, a także lżejsze, kolorowe, w odcieniach pastelowych, jak i bardziej nasyconych, lodowych odcieniach błękitu oraz przyjemnych dla oka rudościach.

Nieprzewidywalne płaszcze i kurtki

W obecnym sezonie kurtki damskie jesienne są nadal eleganckie, ciepłe i stylowe. Jednak, aby wprowadzić nieco urozmaicenia, te jesienne okrycia, jak i kurtki damskie zimowe, mogą mieć oryginalne urozmaicenie w postaci łat w okolicach ramion, a nawet patchworkowe wzory.

Mięciutkie, pluszowe, gładkie, w wersjach camelowych, bardzo mięsiste, powodują, że stylizacje nie tylko na wybiegach światowych, stają się nieprzewidywalne i zabawne.

A co ze skórzanymi kurtkami i płaszczami?

Na pewno będą gorącym przebojem tegorocznego sezonu jesienno-zimowego, ponieważ zawsze będą się wyróżniać na ulicach i wybiegach. Zwłaszcza skórzane kurtki i płaszcze motocyklowe, bardzo nowoczesne w kroju, chociaż inspirowane latami 90., będą symbolizowały wolność, niezależność i awangardowy charakter stylizacji.

Przeciwwagą mogą być bardzo kobiece, subtelne i eleganckie ramoneski z baskinką, a także kurtki i płaszcze z dużymi, futrzanymi kołnierzami, z haftowanymi wzorami ludowymi.

Kwiaty zimą?

Dlaczego nie. Mamy tutaj lżejsze wersje kurtek i płaszczy, z tkanin pokrytych kwiatowymi i roślinnymi motywami, oraz znowu obecne, zaczerpnięte z inspiracji latami 80., wzory zwierzęce. Nowością będą tutaj peleryny, które z racji fasonów, doskonale komponują się z każdym strojem.

Nadal modne będą kurtki, jakby kilka rozmiarów za duże, welurowe na wieczór i ortalionowe na co dzień, o zniekształconych i wyolbrzymionych detalach.