W czasopismach coraz częściej pojawiają się aranżacje wnętrz inspirowane stylem myśliwskim. Ciepłe i stonowane kolory oraz naturalne materiały jak drewno czy skóra. Niekonwencjonalne dodatki wykonane ze zrzutów będą idealnym uzupełnieniem wnętrza.
Skąd materiały?
W ostatnich latach styl myśliwski stał się bardzo popularny, nie tylko wśród łowczych. Do tworzenia wyrobów z poroża oczywiście potrzebne są materiały. Skąd producenci je biorą? Skupują tzw. zrzuty. Skup poroża zaopatruje się zarówno od stałych dostawców jak i od okazjonalnych sprzedawców. Jeśli podczas spaceru w lesie natkniemy się właśnie na takie zrzuty, to warto skontaktować się ze skupem. Wpływ na cenę ma wiele czynników, między innymi rodzaj poroża. Najdroższe jest poroże jelenia, a najtańsze kozła. Kolejnym czynnikiem jest stan poroża oraz ilość. W Polsce najbardziej popularne jeleniowate to jeleń i sarna, więc to na ich poroża najczęściej możemy się natknąć. Okres zrzutów przypada od końca lutego do maja.
Co można stworzyć z poroża?
Posiadając wystarczająco dużo surowca, producent może stworzyć rozmaite rzeczy, od mebli przez różnego rodzaju dekoracje z poroża. Pomieszczeniom urządzonym w stylu myśliwskim, charakteru dodadzą właśnie dodatki wykonane z poroża jelenia, parostków kozła, zrzutów daniela i łopat łosia. Miłośnicy lasu oraz łowiectwa, rozprzestrzenią swoje gusta na cały dom. Duży świecznik z parostków kozła idealnie wkomponuje się w salon, będzie wyglądał pięknie i elegancko. A stojak na narzędzia wykończony elementami poroża idealnie będzie się prezentował przy kominku. Zaś w przedpokoju warto przymocować wieszak na ubrania z parostków kozła. Dość szeroki wybór dodatków w stylu łowieckim sprawi, że każdy miłośnik znajdzie coś, co wpasuje się w jego gust. Tego typu dodatki są również idealnym uzupełnieniem pomieszczeń, dla tych co kochają naturę i las. Nadadzą charakteru i stworzą ponadprzeciętne miejsce do wypoczynku, z którego nie będzie się chciało wychodzić. A zapaleni myśliwi z chęcią będą w nim planować kolejne wyprawy.