Jaką butelkę na wodę wybrać?

O tym, jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu woda, wie już chyba każdy. Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa naszego codziennego funkcjonowania, dlatego w zasięgu ręki powinniśmy mieć zawsze wodę w szklance lub butelce. Tylko jaką butelkę wybrać, by była ekologiczna i uniwersalna?

Jednorazowe butelki na wodę

Czy wiesz, że jednorazowe butelki wcale nie są dobre dla naszego zdrowia? Wykonane są z plastiku, który nie nadaje się do ponownego wykorzystania z jednego, ważnego powodu – w kontakcie ze słońcem mogą wydzielać się szkodliwe i toksyczne substancje. Właśnie dlatego, po użyciu powinniśmy wyrzucić butelkę prosto do kosza, jednak jest to mało ekologiczna opcja.

Krótka żywotność tego przedmiotu zniechęca do korzystania. Nietrwałość i szkodliwość tworzywa sztucznego materiału sprawia, że coraz więcej osób szuka zamiennika, z którego można korzystać do woli. Obecnie na rynku dostępne są też butelki plastikowe, które pozostają obojętne dla naszego zdrowia, dlatego śmiało możemy z nich korzystać. To jednak niejedyna opcja, jaką możemy wybrać, bo aktualnie butelki termiczne zyskują na popularności!

Butelka termiczna na wodę

Bywa bowiem i tak, że chcemy skorzystać z przedmiotu znacznie bardziej uniwersalnego. Butelki termiczne na wodę mogą mieć różne kształty i pojemności, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Są w stanie utrzymywać wysoką temperaturę nawet przez 12 godzin, a niższą przez dobę. Ekologiczne butelki to nie tylko możliwość wielokrotnego użytku – materiał, z którego są wykonane pozbawiony jest szkodliwych dodatków. Nie znajdziemy tu BPA, ponieważ jeżeli w butelce znajdują się plastikowe elementy, to są one bezpieczne dla zdrowia.

Metalowa butelka termiczna wykonana ze stali nierdzewnej to najpopularniejszy wybór, jeżeli chodzi o tego rodzaju produkty, jednak termos szklany to także odpowiedni wybór. Można trzymać w nim napary ziołowe, a ścianki wykonane ze szkła boro-krzemowego. Neoprenowy pokrowiec utrzymuje odpowiednią temperaturę. Jeżeli szukasz porad dotyczących ekologicznego życia i produktów, które mogą ułatwić Ci codzienne funkcjonowanie – koniecznie sprawdź stronę: https://www.minieco.pl.