Sposoby na dłonie

girl-1506653_640

Każda kobieta chciałaby szczycić się pięknymi i zadbanymi dłońmi, jednak ośmiogodzinny dzień pracy i natłok domowych obowiązków sprawiają, że często brakuje czasu na chwilę dla siebie. Tym bardziej, że pielęgnacja dłoni i malowanie paznokci to czynności pracochłonne. A dołożyć należy do tego jeszcze okres schnięcia lakieru… W kilka dni później proces należy powtórzyć, bo przecież lakier odpryskuje, niszczy się i ściera. Na szczęście rynek kosmetyczny wychodzi na przeciw zapracowanym kobietom.

Postaw na hybrydę! 

Manicure hybrydowy nie jest już w Polsce nowością, jednak nie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę z jego zalet. Czym właściwie jest hybryda? To połączenie klasycznego lakieru z żelem do paznokci. Dzięki takiej mieszance, manicure hybrydowy nie tylko nie niszczy płytki paznokcia, ale sprawia, że efekt jest długotrwały – utrzymuje się bowiem na paznokciach nawet do 4 tygodni! Ponadto jest odporny na wszelkie odpryski, rysowanie i uszkodzenia. Zabieg taki można wykonać w warunkach domowych, o ile dysponuje się lampą UV oraz hybrydowymi lakierami, jednak wizyta w dobrym salonie kosmetycznym przyniesie o wiele lepsze efekty. Nie tylko dlatego, że Twoimi paznokciami zajmie się profesjonalistka, ale również zajmie się ona pielęgnacją skóry dłoni, indywidualnie dobierając odpowiednie zabiegi. Hybryda, obok wspomnianej trwałości, ma także wiele innych zalet. Przede wszystkim jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym – usunięcie lakieru nie wymaga spiłowywania, więc nie niszczy płytki. Można go powtarzać tak często, jak tylko ma się na to ochotę, a na dodatek wygląda bardzo naturalnie. Do wad manicure’u hybrydowego kobiety zaliczają przede wszystkim brak możliwości przedłużania paznokci oraz fakt, że pozwala on tylko na delikatne zdobienia. Mimo wszystko jest to świetna alternatywa dla tipsów i zwykłego, klasycznego manicure’u.

Inne rodzaje manicure’u

Salony kosmetyczne oferują także inne rodzaje manicure’u. Coraz popularniejszy jest manicure japoński, który polega na dynamicznym wcieraniu w płytkę paznokcia witamin i minerałów, a następnie posypaniu ich specjalnym pudrem. Dzięki niemu paznokcie mają przepiękny, naturalny kolor, są wzmocnione i zdrowe. Manicure SPA natomiast, to połączenie zabiegu parafinowego na dłonie z malowaniem paznokci. Parafina jest wspaniałą substancją, która nie tylko dobrze nawilża, ale także złuszcza martwy naskórek. Polecany jest szczególnie dla osób z wyjątkowo suchą skórą, ale także w czasie zimy, gdzie mróz odbija się na naszych dłoniach.

Dodaj komentarz