Jak zaprojektować funkcjonalny pokój na poddaszu?

apartment-406901_640

Budując dom często zastanawiamy się, jak wykorzystać poddasze, by nie stało puste, ale było funkcjonalne na co dzień. Dzisiaj pokażemy Ci, jak na 2 sposoby można urządzić strych, żeby pełnił rolę sypialni lub gabinetu. Zdradzimy też, jakie pokrycie dachowe wybrać, by śpiąc na poddaszu, nie budziły nas zmienne warunki atmosferyczne.

Jak zaaranżować przytulną sypialnię na poddaszu?

Sypialnia to pierwsze pomieszczenie, które kojarzy nam się ze strychem, ponieważ nie musi być duża, by spełniała swoją funkcję. Wystarczy wstawić wygodne łóżko, komodę lub szafki nocne, miękki dywan i przytulne dekoracje. Jakie?

Lampki nocne, koce, kolorowe poduszki. Dobrym pomysłem jest na przykład fotel do czytania. Warto też powiesić na ścianach jasne obrazy, które optycznie rozjaśnią to pomieszczenie.

Funkcjonalny gabinet zamiast niepotrzebnego strychu

Jeśli pracujesz w domu, chcesz na pewno posiadać miejsce, w którym cisza i spokój będą gościły przez 24 godziny. Dzięki zaprojektowaniu gabinetu na poddaszu, masz szanse stworzyć ciche miejsce do pracy. Co warto wstawić na strych, by nasze biuro było przydatne i wygodne?

Biurko najlepiej ustawić pod oknem dachowym i dodatkowo oświetlić na przykład lampką, girlandą świateł czy popularnymi ostatnimi czasy cotton bals.

Dodatkowo zainwestuj w wygodne, biurowe krzesło, dzięki któremu unikniesz bólu kręgosłupa. Dla upiększenia gabinetu dodaj rośliny, świece, dywan, koc, może małą sofę lub fotel? Dekoracje dopasuj do swojego gustu.

Pokrycia dachowe – idealne, gdy na poddaszu chcesz mieć spokojną przestrzeń

Jeśli kiedykolwiek spałeś na niewygłuszonym strychu w czasie deszczu, na pewno wiesz, co to oznacza. Dlatego projektując pomieszczenie na strychu w czasie budowy domu, zaplanuj odpowiednie wyizolowanie dachu i jego pokrycie.

Najlepsze pokrycia dachowe http://glinmet.pl możesz znaleźć na przykład na tej stronie internetowej. A jaki rodzaj blachy będzie idealny? Jeżeli szukasz oszczędnego, ale dobrego rozwiązania i trwałego pokrycia, najlepsza będzie modna ostatnio blacha trapezowa. Szeroka gama kolorystyczna i wysoka odporność na korozję to coś, co wyróżnia ją na tle innych.