Kawa nie tylko z czajnika

beverage-brewed-coffee-caffeine-1260591Wielu ludzi na świecie nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez napicia się pysznej, aromatycznej kawy, która pobudzi do działania i doda energii na cały dzień. Najlepiej, jeśli mamy pomocnika do robienia kawy, w postaci ekspresu. Bez wątpienia jest to najszybsza i najprzyjemniejsza forma przyrządzania tego energetycznego napoju. Jeśli jednak nie posiadamy takiego urządzenia, a rozważamy jego zakup, to pojawiają się pytania: jaki ekspres wybrać? W jaki rodzaj kawy się zaopatrzyć? Jeśli chcecie rozwiać swoje wątpliwości, to czytajcie dalej.

Jaki rodzaj ekspresu wybrać

Najpopularniejszymi typami ekspresów są przelewowy i ciśnieniowy. Różnią się one nie tylko ceną, ale sposobem przygotowywania kawy. Pierwszy z nich ma najprostszą budowę i minimum funkcji. Wlewamy wodę do dzbanka, wsypujemy do pojemnika kawę (tylko mieloną, gdyż ekspres nie posiada młynka) i czekamy aż podgrzana kawa przesączy się do dzbanka. Proces ten jest dość czasochłonny, więc jeśli zależy nam na szybkim przygotowaniu kawy, to nie jest to ekspres dla nas. Drugi typ, czyli ekspres ciśnieniowy, przy parzeniu kawy korzysta z wysokiego ciśnienia. Dawkowanie zagotowanej wody do pojemnika z kawą odbywa się poprzez specjalną pompę. Na koniec napój trafia do filiżanki lub szklanki. Jest to zdecydowanie najszybszy i najczęściej wybierany sposób parzenia kawy.

Jaki rodzaj kawy wybrać

Ponieważ większość osób wybiera ekspres ciśnieniowy, to zajmiemy się wyborem kawy do tego typu urządzenia. Jeśli chodzi o rodzaj kawy, to idealna będzie kawa w saszetkach. Jest ona zmielona, pakowana po około 7 gramów, umieszczana w bibule filtracyjnej. Torebeczki występują w okrągłej formie i, w zależności od typu ekspresu ciśnieniowego, mają średnicę od 44 mm do 72 mm. Warto na to zwróci uwagę podczas wybierania kawy

Kawa pads ma wiele zalet. Przede wszystkim jej ilość jest dokładnie odmierzona, dzięki czemu codziennie możemy delektować się idealnym smakiem espresso. Swoją rolę spełni zarówno w domu, jak i biurze. Każdy może wybrać wygodną dla siebie formę, gdyż pakowana jest zarówno pojedynczo, jak i zbiorczo. Nie możemy również nie wspomnieć o szybkości jej przygotowania. Z pewnością każdy zdąży ją wypić przed wyjściem do pracy czy na uczelnię.