Sterylnie i romantycznie

6150871887_1945dc94ff_oNie tylko salon daje nam pole do popisu podczas urządzania mieszkania. W kuchni też możemy „zaszaleć” stylistycznie, jeżeli tylko mamy odwagę. Funkcjonalność może bowiem iść w parze z elegancją, dobrym gustem i niepowtarzalnym klimatem.

Urządzanie kuchni to wyzwanie. W idealnie zaaranżowanej, w praktyczny sposób wykorzystane jest każde miejsce. W żadnym innym pomieszczeniu nie przechowujemy bowiem tylu niezbędnych na co dzień sprzętów, co w kuchni właśnie. Znaleźć dla nich odpowiednie miejsce tak, by mieć je stale pod ręką, a jednocześnie nie zagracić pomieszczenia, to prawdziwa sztuka. Nowoczesne meble kuchenne i inne rozwiązania do kuchni dają nieskończone możliwości. A dzięki temu, że wiele firm oferuje meble robione na zamówienie, nawet najmniejszą kuchnię można urządzić tak, że żal będzie z niej wychodzić. Gdy już wszystkie praktyczne kuchenne rozwiązania mamy przemyślane, to czas na to by zastanowić się, jak w naszej kuchni wyczarować niepowtarzalny klimat. Tutaj ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia. Warto jednak pamiętać, żeby wystrój kuchni współgrał zresztą mieszkania.
Dużą kuchnię łatwiej zaaranżować zgodnie ze swoimi marzeniami, ale mała też może zachwycać. Meble do kuchni mogą być obecnie jej prawdziwą ozdobą – nie są już, jak dawniej, produkowane „na jedno kopyto”. Modny obecnie styl shabby chic, którego cechą charakterystyczną są celowo postarzane meble, sprawdzi się nie tylko w sypialni czy salonie. Romantyczny nastrój może też panować w kuchni. Gotowanie ma przecież wiele wspólnego z miłością – do serca trafia się przecież przez żołądek. Miłośnicy nowoczesności i technologii świetnie odnajdą się w kuchni urządzonej w stylu high-tech. Taka kuchnia zbyt romantycznie nie nastraja – high tech charakteryzuje się zastosowaniem metalu, sterylnym minimalizmem i chłodnym światłem. Niewiele też w takiej kuchni jest koloru. Kuchnia, jak całe mieszkanie powinna świadczyć o naszym guście, dlatego warto przemyśleć jej wystrój, by czuć się w niej doskonale.

Dodaj komentarz