Czym się kierować przy wyborze firmy oferującej pomoc drogową?

automobile-176989_640Wielokrotnie zdarza się tak, że z awarią w trakcie jazdy muszą się zmierzyć nawet najbardziej doświadczeni i zapobiegliwi kierowcy. Nawet jeżeli przed każdym wyruszeniem w trasę sprawdzamy poziom oleju, stan ogumienia czy też układu hamulcowego, zawsze powinniśmy być przygotowani na okoliczności w których nasz samochód zostanie unieruchomiony. Warto wówczas polegać na usługach sprawnie działającej i rzetelnej firmy zajmującej się pomocą drogową.

Przede wszystkim dobrze jest sobie zadać pytanie w jakim zakresie używamy samochodu. Czy np. często kursujemy na znaczne odległości w celach służbowych, czy też poruszamy się jedynie w obrębie miasta po stałych trasach. Jest to kluczowe, gdyż wiele firm ogranicza się do działania w określonym zasięgu terytorialnym. Kolejną kwestią jest dyspozycyjność i szybkość działania danej firmy. Informację o tym czy pomoc świadczona jest 24 godziny na dobę bez względu na weekendy i święta, znajdziemy na stronie internetowej firmy lub uzyskamy telefonicznie. Jeśli zaś chodzi o skuteczność pracowników pomocy drogowej w praktyce i ich szybkość w docieraniu do klienta, możemy zajrzeć na lokalne portale i fora internetowe, gdzie użytkownicy wymieniają się opiniami. Należy jednak być tutaj ostrożnym, gdyż to często pracownicy podszywają się pod klientów, oczerniając konkurencję lub chwaląc firmę gdzie mają zatrudnienie bądź której są właścicielami.

pomoc drogowa Częstochowa

Niezwykle istotnym aspektem jest również techniczne wyposażenie firmy i przeszkolenie pracowników. Zwróćmy więc uwagę, czy pomoc drogowa dysponuje niezbędnym sprzętem, zaś zatrudnieni w niej fachowcy posiadają kwalifikacje z zakresu ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Często dana firma oferująca takie usługi sama chętnie prezentuje posiadane certyfikaty i zaplecze techniczne w postaci specjalistycznych pojazdów i lawet Częstochowa. Dodatkowym atutem będą z pewnością takie usługi jak zapewnienie poszkodowanym kierowcom zakwaterowania w hotelu, transportu oraz posiadanie strzeżonych parkingów, gdzie można odstawić uszkodzony pojazd. Niektóre firmy oferują także badania pojazdów we własnych warsztatach.

Dodaj komentarz