Jak wypożyczyć samochód?

auto-1549095_640Wypożyczenie samochodu może kojarzyć się z czymś banalnie prostym. Tak tylko jest w teorii, w praktyce to skomplikowany proces, który posiada uciążliwą biurokrację. Jak rozsądnie i szybko wypożyczyć auto?

Proces wypożyczenia samochodu tak naprawdę zaczyna się w momencie określenia kryteriów wyszukiwania. Warto przebierać w ofertach, gdyż jest ich na tyle dużo, że z z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Dokładne zapoznanie się z ofertą pomoże uniknąć dodatkowych kosztów jak na przykład nałożenie dodatkowej opłaty lotniskowej. Niektóre firmy wymagają osiągnięcia 21 lat, żeby wypożyczyć auto. Tej bariery nie da się przeskoczyć, więc młodzi kierowcy mogą mieć dużo ciężej. Na szczęście nie we wszystkich wypożyczaniach panuje ta zasada. Dlatego zanim kierowca zdecyduje się na wypożyczenie auta powinien dokładnie przeczytać warunki określone w umowie, które dostępne są także na stronach internetowych. Opłaty wciąż ulegają zmianie, dlatego nie znajdziemy ich w sieci. Nawet jeśli się uda to mogą się okazać nieco nieaktualne.

Lepiej jest unikać wypożyczalni, które oferują usługę z wypełnionym bakiem. Do tego dojdą dodatkowe opłaty w postaci zawyżonej ceny paliwa oraz koszt usługi. Typowa wypożyczalnia samochodów będzin znajdująca się na  https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-bedzin/ oferuje samochody już z pełnym pakietem ubezpieczeń. Kiedy już przejdziemy przez cały okres dokumentacji można podpisać w końcu umowę. Jednak zanim to nastąpi warto się dowiedzieć jak wygląda sprawa z dodatkowym ubezpieczeniem w przypadku awarii czy też kradzieży. Przy odbiorze samochodu trzeba dokładnie sprawdzić jego stan. Wszystkie wgniecenia powinny zostać odnotowane przez przekazaniem kluczy. Podczas wypożyczenia auta warto się stosować do wszystkich przepisów na drodze. Warto zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć stłuczki. W przeciwnym przypadku szkody zostaną ściągnięte z karty kredytowej.

Po załatwieniu wszystkich formalności można się cieszyć jazdą. Trzeba tylko pamiętać o terminie przekazania auta z powrotem do wypożyczalni. No i oczywiście – szerokiej drogi!

Dodaj komentarz