Jak stworzyć drzewo genealogiczne?

drzewo

Drzewem genealogicznym w potoczny sposób nazywa się tablicę potomków, która sporządzana jest dla danej osoby, ale w praktyce może ona prezentować zarówno potomków, jak i przodków, aby w pełni zobrazować członków danej rodziny.

Posiadanie drzewa genealogicznego jest niezwykłym świadectwem historii, która ciągle się dzieje. W ostatnich czasach zainteresowanie swoimi rodzinnymi korzeniami wyraża coraz więcej osób, dlatego też do dyspozycji mamy obecnie tak wiele różnych sposobów, aby taki diagram z bliskimi przygotować. Jak można to zrobić?

 

Wyrysowanie drzewa odręcznie

Przygotowanie drzewa samodzielnie w taki sposób może być bardzo satysfakcjonujące. Drzewo może być też uzupełnione fotografiami. Warto jednak pamiętać o tym, że jest też czasochłonne i obarczone ryzykiem, gdy drzewo nie zostanie dokładnie zaprojektowane.

 

Przygotowanie drzewa w programach komputerowych

To obecnie znacznie bardziej popularne rozwiązanie, ponieważ wówczas drzewo można przygotować szybko, wygodnie i łatwo kontrolować jego wygląd.

 

Do przygotowania drzewa genealogicznego samodzielnie można wykorzystać dostępne w sieci oprogramowanie skoncentrowane właśnie na tym celu – z wielu z nich można korzystać całkowicie za darmo. Do wyboru jest zwykle wiele różnych szablonów, aby gotowe drzewo mogło ładnie wyglądać.

 

Do jego wykonania można wykorzystać też program Excel, który ma wbudowany specjalny szablon – diagram dla drzewa genealogicznego. Wystarczy go tylko uzupełnić.

 

Ci, którzy znają się na obsłudze programów graficznych, mogą wykorzystać również ich możliwości w celu przygotowania elegancko wyglądającego drzewa genealogicznego.

 

Zakupienie gotowego drzewa

Ostatnia nasza propozycja to zakupienie gotowego drzewa z własnymi danymi. Taką usługę oferuje między innymi sklep MyGiftDna.pl, który przygotowuje je zgodnie z danymi przekazanymi przez klienta. Do drzewa można dodać podpisy i zdjęcia. Całość wykonana jest na płótnie i oprawiona w dekoracyjną ramę drewnianą.

 

Takie drzewo genealogiczne oferowane przez sklep MyGiftDna.pl może być także kapitalnym pomysłem na prezent.

Dodaj komentarz