Jak szukać mieszkania do wynajęcia?

kitchen-728727_640Zakładając rodzinę, wybierając się na studia czy szukając pracy w innym mieście, często zastanawiamy się nad wynajmem mieszkania. Przede wszystkim chcemy, by nie było za drogie, znajdowało się blisko centrum czy przystanków komunikacji miejskiej i było wystarczające dla naszych potrzeb. Od czego powinniśmy zacząć poszukiwania mieszkania i na co musimy zwrócić uwagę?

Gdzie znaleźć ogłoszenie?

Oczywiście wśród najbardziej popularnych metod wyszukiwania ofert na pierwszym miejscu znajduje się internet. W wielu serwisach nieruchomościowych znajdziecie nie tylko szczegółowe ogłoszenia z parametrami mieszkania, ale także jego zdjęcia czy maki dojazdu. Jeśli szukacie np. ofert w Lubinie, wpiszcie w wyszukiwarkę frazę: „sprzedam mieszkanie Lubin”. Przykładowa strona http://nieruchomoscilubin.com/ daje nam możliwość dokładnego wyszukiwania mieszkań w interesującej nas miejscowości czy dzielnicy. Podobnie jak w wielu innych serwisach nieruchomościowych, możemy także ustalić, w jakim zakresie cenowym poszukujemy mieszkania, jaka powierzchnia nas interesuje, czy ile pokoi ma mieć nieruchomość. Takie wyszukiwarki dają nam możliwość znalezienia ofert dostosowanych do naszych potrzeb. Ofert możemy szukać również w lokalnej prasie czy na tablicach ogłoszeniowych.

Kiedy szukać mieszkania?

Wydawałoby się, że nie ma to znaczenia. Pamiętajmy jednak, że często ceny idą w górę w okresie od czerwca do końca października. Wówczas jest największy popyt na wynajem, ponieważ często w tym czasie studenci poszukują mieszkań. Jeśli więc nie potrzebujemy mieszkania od zaraz, warto znaleźć mieszkanie przed lub po tym okresie.

Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu mieszkania?

Wybierając się na wizyty do interesujących mieszkań, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich stan techniczny – sprawdźmy wszelkie instalacje – elektryczną, wodną i gazową. Upewnijmy się, że wszystko jest szczelne. Warto również zwrócić uwagę na wyposażenie, a ewentualnie dopytać, jakie meble zostają, a jakie będziemy musieli dokupić. Dowiedzmy się również, co dokładnie wlicza się w czynsz  kto będzie odpowiedzialny za naprawę ewentualnych usterek.

Dodaj komentarz