Jak dbać o psa?

pexels-photo-275717Bycie właścicielem czworonoga, wiąże się również z odpowiedzialnością za jego stan zdrowia, wygląd czy samopoczucie. Jeżeli chcemy by nasz psiak był zadbany, zdrowy i towarzyszył nam jak najdłużej to możliwe, musimy być świadomi pewnych rzeczy. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć jak postępować i na co zwrócić uwagę podczas jego karmienia czy pielęgnacji. W tym artykule dajemy wskazówki, jak dbać o naszego pupila.

Nie wiesz jak zadbać o psa podczas upałów? Przeczytaj: http://twojachwila.eu/psia-zmora-czyli-upaly/

Karmienie psa

Psy podobnie jak ludzie, powinny jeść określoną ilość pożywienia. Wszelkie przekąski pomiędzy głównymi posiłkami, jedzenie za dużo, brak odpowiednich witamin czy niezdrowe jedzenie szkodzą nie tylko ludziom. Są niebezpieczne również dla zwierząt. Ważne jest by nie tylko dobrać odpowiednią karmę dla naszego czworonoga, ale również by podawać jej odpowiednie ilości. Nie gódźmy się także, na dokarmianie naszego psa jedzeniem ze stołu przez innych domowników czy gości.

Sprawdź karmę bezzbożową:

oraz przeczytaj artykuł o zaletach karmy bezzbożowej:

To, że pies się cieszy, nie świadczy o tym, że mu nie szkodzimy. Oczywiście nie możemy również popadać w obsesję, dodatkowy mały smakołyk od czasu do czasu nie zaszkodzi, nie warto jednak przesadzać w tej kwestii. Dużo osób notorycznie przekarmia swoje psy, nie zdając sobie nawet sprawy, że robią im tym krzywdę. Pamiętajmy również by dobrać karmę odpowiednio do potrzeb psiaka, więcej na ten temat możemy poczytać na blogu https://sklepzkarmami.pl/poradnik/karma-dla-leniuchow-forma-lato/.

Pielęgnacja psa

Każdy pies potrzebuje także odpowiedniej pielęgnacji. Nie trzeba chyba mówić, że musimy chronić naszego psa przed wszelkiego rodzaju robactwem (nie tylko przed pchłami, ale również kleszczami – szczególnie w ciepłych porach roku). Możemy w tym celu kupić specjalną obrożę czy nabyć preparat chroniący przed takimi nieprzyjemnościami i pamiętać o stosowaniu przed zabraniem naszego czworonoga na spacer. Równie ważne jest (szczególnie jeśli nasz pies ma dłuższą sierść), by regularnie go wyczesywać. Jest to ważne dla naszego komfortu, bo chyba nikt nie lubi mieć całego mieszkania w sierści.

Dodaj komentarz