Jak wygląda wykonanie manicure’u klasycznego?

hand-339719_640Manicure klasyczny to zabieg pielęgnacyjny, polegający na usunięciu naskórka, który narósł na płytkę paznokcia. Do wykonania manicure’u klasycznego potrzebne są pilniki, cążki do paznokci oraz do wycinania naskórka, a także łopatka do jego podważania.

Manicure klasyczny jest świetnym sposobem na poprawę wyglądu i kondycji dłoni. Zabieg ten może być połączony z pomalowaniem paznokci lub też nie. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klientek salonów kosmetycznych.

Chcąc wykonać manicure klasyczny, w pierwszej kolejności należy zmyć z paznokci lakier, jeśli jest na nie nałożony. Prawidłowe zmycie lakieru polega na przyłożeniu nasączonego płatka kosmetycznego do płytki paznokcia. Należy odczekać chwilę, a następnie zetrzeć warstwy lakieru. Jeżeli nie udało się go do końca usunąć, zabieg należy powtórzyć. Następnie kosmetyczka skraca paznokcie do wyznaczonej długości i opiłowuje je. Kształt opiłowania dostosowuje do budowy paznokcia, jego kondycji, charakteru pracy oraz kształtu palców. Musi także odsunąć skórki.
Po wykonaniu wszystkich tych zabiegów, kosmetyczka przystępuje do zmiękczenia naskórka. W tym celu umieszcza palce klientki w kąpieli mydlanej. Po chwili skórki stają się miękkie i można je podważyć przy pomocy specjalnej łopatki. Po podważeniu skórki usuwa się, używając w tym celu cążek. Następnie miejsce wycięcia skórek smaruje się płynem odkażającym. Potem należy odtłuścić i osuszyć paznokcie.
Kiedy już wszystkie powyższe czynności zostaną wykonane, kosmetyczka nakłada na płytkę paznokcia lakier podkładowy lub wyrównujący. Będzie on chronić płytkę paznokcia przed przebarwieniami i zagwarantuje lepszą przyczepność dla właściwego lakieru lub emalii.

Trzeba pamiętać, że lakier utwardza się około 2 godziny. W tym czasie należy unikać wszelkich czynności, które mogłyby narazić powłokę lakieru na zniszczenie, np. pisanie na telefonie lub manewrowanie kluczykami do samochodu.

Przeciwwskazaniem do manicure’u klasycznego jest: grzybica, drożdżyca oraz stany ropne, infekcyjne bądź alergiczne skóry.
Osoby, które mają nałożone tipsy bądź żele, powinny na kilka dni przed planowanym zabiegiem klasycznym zdjąć je.

Dodaj komentarz