Leasing to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Sprawdź, kto może z niej skorzystać i co można wziąć w leasing

auto-1819159_1920Leasing to nowoczesny sposób finansowania dóbr. Jego zalety docenią zwłaszcza przedsiębiorcy. Podpisując umowę leasingową będą mogli znacząco zmniejszyć podstawę opodatkowania i wygenerować odczuwalne dla portfela oszczędności. W artykule sprawdzimy kto może podpisać umowę leasingową oraz co może być jej przedmiotem. Omówimy także główne zalety, wynikające z takiego sposobu finansowania.

Popularność leasingu rośnie naprawdę szybko. Jak pokazują statystyki, udostępnione przez Związek Polskiego Leasingu, w 2016 roku polska branża leasingowa odnotowała wzrost w wysokości aż 16,6 proc. Największy dotyczył finansowania pojazdów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych do 3,5 t (+30,9 proc.).

Dlaczego leasing staje się coraz popularniejszy?

Przyczyną zwiększonej popularności leasingu jest przede wszystkim większa świadomość przedsiębiorców w zakresie pozytywów, wynikających z takiego rozwiązania. Aby podpisać umowę leasingową i użytkować jej przedmiot nie musisz dysponować własnym kapitałem, nie musisz także posiadać wysokiej zdolności kredytowej. Leasing jest dostępny dla firm z krótkim stażem oraz tych, które nie są w stanie otrzymać kredytu bankowego.

Podpisując umowę leasingową możesz także zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy.

Rata leasingowa oraz opłaty, wynikające z użytkowania przedmiotu umowy pomniejszą podstawę Twojego opodatkowania. Jako VAT-owiec będziesz mógł także odliczyć VAT od miesięcznych rat.

A to przełoży się na niższe podatki i pozwoli wygenerować odczuwalne dla portfela oszczędności.

Kto może podpisać umowę leasingową?

Umowę leasingową może podpisać zarówno przedsiębiorca, jak również osoba fizyczna (tutaj mamy do czynienia z leasingiem konsumenckim).

Co może być przedmiotem umowy leasingowej?

Przedmiotem umowy leasingowej mogą być m.in.:

* samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe,

* narzędzia transportu ciężkiego,

* maszyny rolnicze,

* wyposażenie gabinetów kosmetycznych i lekarskich,

* sprzęt komputerowy,

* nieruchomości.

 

Jak wybrać najlepszą firmę leasingową?

 

Jeśli rozważasz podpisanie umowy leasingowej, dokładnie przeanalizuj oferty dostępnych na rynku leasingodawców. Kluczem do sukcesu jest wybór szytej na miarę, maksymalnie dostosowanej do Twoich oczekiwań.

Jeśli planujesz wziąć w leasing nowe, wysokiej klasy auto, znajdź firmę, oferującą preferencyjne warunki na finansowanie nowych samochodów.

Świetną propozycję dla najbardziej wymagających klientów przygotował np. Toyota Leasing. Oferta Leasing SMARTPLAN, bo o niej właśnie mowa, to możliwość wymiany samochodu nawet co 3 lata, dodatkowe pakiety usług w racie miesięcznej, i co bardzo ważne – miesięczna rata niższa jest nawet o 60% w porównaniu z leasingiem standardowym.

Dodaj komentarz