Integracje do PrestaShop – po co?

PrestaShop jest obecnie jednym z najbardziej popularnych systemów dla sklepu internetowego. Nic w tym dziwnego. Jest darmowy, funkcjonalny, a dzięki dodatkowym modułom możemy jeszcze bardziej usprawnić jego działanie i poszerzyć go o dodatkowe funkcje. Czym są integracje dla PrestaShop i na jakiej zasadzie działają?

Czym są integracje?

Integracje to dodatkowe wtyczki do oprogramowania PrestaShop, dzięki którym możemy rozbudować swój sklep oraz zoptymalizować wydajność naszej pracy. Jeśli chcemy przyspieszyć eksport naszych produktów na serwisy aukcyjne czy zbieranie zamówień, możemy sobie to wszystko ułatwić. System PrestaShop pozwala na integrację z innymi dowolnymi systemami, a także portalami aukcyjnymi czy programami zewnętrznymi. Jeśli interesuje Cię dodatkowe wsparcie PrestaShop, wejdź na stronę: https://asani.pl/.

Jakie integracje mamy do wyboru?

Wśród wszystkich integracji Prestashop, największą popularnością cieszą się:

  • Płatności online. Są to integracje, które pozwalają połączyć nasz sklep z wieloma systemami płatności on-line. Dzięki temu klienci będą mogli szybko i bezpiecznie zapłacić za swoje zakupy w internecie.
  • Porównywarki cen. Integracja z najpopularniejszymi porównywarkami cenowymi, a także pasażami handlowymi pozwoli zwiększyć sprzedać naszych produktów. Dodatkowa wtyczka umożliwia dotarcie ze swoją ofertą do dużo większej liczby osób.
  • Integracja z hurtowniami. Z tej wtyczki korzysta chyba największa liczba osób. Dzięki niej możemy pobrać wszelkie produkty do naszego sklepu z hurtowni online. Jest to szybki sposób na uzupełnianie brakującego asortymentu.
  • Programy magazynowe. Przydatne są nie tylko dla osób sprzedających w internecie, ale także dla tych, którzy oprócz sklepu internetowego, posiadają sklep tradycyjny.
  • Integracja z Allegro lub innymi platformami aukcyjnymi. Jest to również jedno z popularniejszych narzędzi, które umożliwia nam otwarcie się na nowe kanały sprzedaży i jednocześnie zwiększenie naszych zysków.

Integracje PrestaShop dla swojego sklepu znajdziesz tutaj: https://goldenduck.pl/14-integracje.

Dodaj komentarz