Czym kierować się w poszukiwaniu dobrej pomocy drogowej?

car-wrecked-845143_640Kiedy decydujemy się na jakiś dłuższy wyjazd naszym samochodem, co jest szczególnie popularne w okresie letnim, warto zadbać o bezpieczeństwo. I nie chodzi tutaj tylko o uzupełnienie apteczki i zabranie zapasowego koła oraz lewarka, ale także na przykład o zaopatrzenie się w numer do pomocy drogowej. Trzeba jednak pamiętać, że wybranie firmy tego typu jest jak wybranie odpowiedniego mechanika. Decyzja nie jest łatwa.

Najważniejsze są opinie

Wielu ludzi myśli, że póki nic się nie dzieje, nie ma potrzeby, aby zaprzątać sobie czymś takim głowę. Nic bardziej mylnego. Przecież kiedy zepsuje nam się samochód w, mówiąc kolokwialnie, szczerym polu, gdzie na drodze nie ma nawet porządnego oświetlenia, trudno będzie znaleźć namiary do jakiejkolwiek pomocy drogowej. Dlatego numeru do dobrej firmy tego typu trzeba szukać wcześniej. Jak jednak znaleźć dobre przedsiębiorstwo? Przede wszystkim warto popytać zmotoryzowanych znajomych lub poszukać informacji w internecie. Na forach internetowych ludzie często piszą własne opinie o konkretnych firmach. W przypadku pomocy drogowej jest to o tyle ważne, że możemy uniknąć na przykład przedsiębiorstwa, które zamiast naprawić pojazd na miejscu, od razu zechce zabrać go do swojego warsztatu na lawecie. Kiedy wiemy, że firma praktykuje naprawianie drobnych usterek na miejscu, jesteśmy wtedy bardziej do niej przekonani, ponieważ może nam to zaoszczędzić zarówno bardzo drogi czas, jak i oczywiście pieniądze.

Warto rozeznać się w wyposażeniu firmy

Kiedy mamy już na oku konkretną firmę, warto sprawdzić, czy posiada ona wyposażenie, dzięki któremu będzie mogła udzielić nam odpowiedniej pomocy. Mała jest tak naprawdę szansa na to, iż pomoc ta nie będzie mogła zostać nam udzielona, ponieważ tego typu firmy muszą spełniać odgórnie ustalone wymagania, o których wspomniane jest w polskim prawie. Są to na przykład regulacje odnośnie wyposażenia samochodu holowniczego – każdy z nich powinien być wyposażony zarówno w hol giętki do holowania motocyklu, jak i hol sztywny, dzięki któremu będzie możliwość holowania pojazdów innego rodzaju.

Są to tak naprawdę tylko dwie rzeczy, którymi trzeba się kierować, wybierając firmę, która w przyszłości może nam pomóc przy różnego rodzaju problemach na drodze. Pamiętajmy jednak, że wybór takiego przedsiębiorstwa jest istotny.

Dodaj komentarz