Rama z siatką do odbijania piłki

Niewiele osób wie, czym jest rebounder. Muszą to jednak wiedzieć prawdziwi fani piłki nożnej, zwłaszcza Ci, którzy sami lubią pokopać gałę. To wspaniałe urządzenie jest świetnym partnerem w ćwiczeniu techniki i panowaniu nad piłką. Jak wygląda i czemu stało się hitem wśród zabawek ogrodowych ostatnich lat? Już wszystko tłumaczymy.

Trenażer treningowy Kickback Rebounder to najprościej mówiąc rama z siatką, rozstawiana tak, by siatka umieszczona była pionowo względem ziemi. Służy do treningów piłkarskich. Prawidłowo naciągnięta siatka i wyjątkowo stabilna konstrukcja zabawki sprawiają, że perfekcyjnie odbija ona rzuconą na nią piłkę. Profesjonalne reboundery wykorzystywane są w wielu szkółkach piłkarskich. Wielu młodych fanów sportów związanych z piłką zapragnęło podobnie urządzenia posiadać w ogrodzie, by moc trenować w każdym momencie.

Jak wyglądają ćwiczenia z rebounderem? To ogranicza w zasadzie tylko wyobraźnia. W rebounder można po prostu kopać lub rzucać piłkę, po to, by trenować celność. Urządzenie jednak można postawić niedaleko bramki do piłki nożnej lub ręcznej i trenować podanie i odbiór piłki od innego zawodnika, a potem natychmiastowy strzał.

Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów rebounderów, każdy znajdzie coś dla siebie. Te największe dają więcej możliwości treningowych, mniejsze z kolei można postawić nawet w pokoju. Młody fan piłki może więc ćwiczyć szybkość i refleks nawet na małej powierzchni. Więcej informacji o sprzęcie pod adresem: https://www.sportking.pl/sprzet-sportowy/rebounder-trenazer-treningowy/

Jakie funkcje posiada rebounder? Jego główną zaletą jest to, że można regulować nachylenie siatki, co pozwala na nieograniczone formy ćwiczeń. Zabawka umożliwia nie tylko kopanie piłki, ale również ćwiczenie strzałów główką, czy rzucanie jej. Najlepsze reboundery mają po dwie siatki. Jedną zwykłą, pozwalającą na codzienne treningi i drugą ponaciąganą w ten sposób na ramę, by odbijała piłkę  w nieprzewidywalny sposób. Ta druga to prawdziwy sprawdzian dla refleksu gracza.

Reboundery stały się  prawdziwym hitem sprzedażowym. Klienci twierdzą, że to profesjonalny sprzęt treningowy, który pozwala na indywidulane ćwiczenia nawet wtedy, gdy nie ma się partnera do gry. Kupują go więc nie tylko zawodnicy pasjami kopiący piłkę, ale również… rodzice dzieci, którym zabawa z siatką zajmuje dużo czasu, podczas gdy oni mogą znaleźć chwilę dla siebie.

Wiemy, że wiele osób kupuje rebounder jako prezent dla zapalonego gracza. Szybko okazuje się, że urządzenie nie służy tylko do gry indywidualnej, ale jest często zabierane przez dziecko na treningi grupowe, gdzie „udaje” kolejnego zawodnika. Okazuje się również, że w grupie zabawka reprezentuje sobą kolejne możliwości ćwiczenia manewrów na boisku i żaden trening nie może się bez niej odbyć.Rebounder to po prostu specyficzny produkt, który łączy w sobie cechy bezpiecznej zabawki i profesjonalnego sprzętu treningowego.

A co my myślimy o tej zabawce? Jesteśmy na tak. Produkt zachęca do aktywności fizycznej i zabawy na dworze, a my uwielbiamy wszystko, co odciąga dzieci od telewizora i komputera. W wypadku niektórych „leniuchów” rebounder sprawdził się w tej kwestii lepiej niż trampolina. Dlatego uwierzyliśmy w jego moc i polecamy go z całego serca.

Dodaj komentarz