Direct Method for English – nowoczesna metoda nauczania angielskiego

Większość metod nowoczesnych nazywana jest metodą Callana, chociaż to jedna z licznych metod bezpośrednich. Direct Method for English jest nowszą metodą nauczania, bardziej dopracowaną i bazującą na innych aspektach nauczania języka angielskiego. Czym jest metoda bezpośrednia i jakie cele pozwala nam osiągnąć? Postaramy się przybliżyć ten temat.

Direct Method for English

Metoda ta, to jedna z metod bezpośrednich. W procesie nauczania DMfE –  najważniejsi jesteśmy my, uczniowie. Nauczyciel uczący tą metodą ma na zadanie ośmielić nas do mówienia w języku angielskim jak najczęściej. Duży nacisk kładziony jest na zmuszeniu nas do myślenia w danym, języku i jak najmniejszym używaniu języka ojczystego na zajęciach. Gramatyka w ej metodzie schodzi na dalszy plan, bowiem tutaj ważne jest wyrażanie uczuć i prawidłowego wypowiadania się w języku angielskim, a w tym przekazywaniu danych informacji.

Metoda bezpośrednia w tym przypadku kładzie nacisk na spontaniczność wypowiedzi a nie jak przy metodzie Callana gdzie trzymamy się strikte nałożonego schematu. Opanowanie danego tematu, powtórka materiału i dodanie nowych dziedzin – tak prowadzona jest lekcja w DMfE.  Natomiast powtórki mają służyć temu, by pokazać uczniowi jak wiele już potrafi. Dlatego tak ważna jest spontaniczność w tej metodzie, bo posługując się językiem angielskim dodajemy nowe słowa które nieco później poznaliśmy, i wyrażamy się tak jak nam pasuję.

Zanim jednak się zdecydujesz…

Postaw sobie cel, to co pragniesz osiągnąć dzięki kursom językowym. Większość kursów zaproponuje nam darmowe lekcję, byśmy mogli zobaczyć jak wygląda lekcja prowadzona właśnie tą metodą. Gdy zdecydujemy się na kurs, zostanie przeprowadzony z nami mały wywiad aby umieścić nas w docelowej grupie, ze względu na poziom angielskiego jakim się posługujemy.

Język angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ na kursachprowadzony właśnie tą metodą, cieszy się bardzo dużą popularnością. Sukces nauczania według badań bazuję na poziomie 70% wśród metod bezpośrednich. Większość szkół czy kursów odchodzi już od nauczania metodami tradycyjnymi, choćby tymi którymi uczono nas w szkole.