Posadzki dekoracyjne

Posadzki mineralne od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem. Szybkość ich wykonania, a także możliwość ich zastosowania pozwala nam cieszyć się takimi odłogami praktycznie w każdy pomieszczeniu, ich prostota i elegancja coraz częściej znajduje zastosowanie w naszych domach i mieszkaniach, ale po kolei.

Z czego wykonuje się posadzki dekoracyjne?

Do pewnego momentu posadzki żywiczne były wykonywane z myślą o przestrzeniach produkcyjnych, ale coraz częściej goszczą w naszych domach i mieszkaniach. Posadzki wykonywane są z cienkowarstwowej, jednolitej i samopoziomującej się masy betonowej. Na rynku dostępne jest wiele wariantów posadzek dekoracyjnych. Do najczęściej stosowanych należą wylewki dekoracyjne betonowe, bowiem cechują się one bardzo dużą odpornością na uszkodzenia.

Dlatego są dobrym rozwiązaniem nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach przemysłowych. Wykonanie takiej podłogi kosztuje niewiele, oczywiście musimy wziąć pod uwagę pomieszczeni, które będzie miało taką podłogę, z czego będzie wykonana i jak długo będzie nam służyć. To, w jaki sposób powstają podłogi dekoracyjne możemy zobaczyć w galerii podłogi Częstochowa.

Żywiczne posadzki dekoracyjne

Już od dawna dużą popularnością cieszą się dekoracyjne posadzki żywiczne. Mają one zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, a także w pomieszczeniach przemysłowych. Właściwości posadzek żywicznych zależą od materiału, z którego zostały wykonane. Podzielić je możemy ze względu na ich skład:

  • posadzki żywiczne epoksydowe,
  • posadzki żywiczne poliuretanowe,
  • posadzki żywiczne epoksydowo-poliuretanowe,
  • posadzki żywiczne akrylowe.

Posadzki dekoracyjne jak widać dostępne są w wielu wariantach. A czy wiecie, że praktycznie wszystko, co położone jest na podłodze można uznać za posadzkę dekoracyjną. Bowiem moda się zmienia, kiedyś bardzo popularne były parkiety, wykładziny czy płytki. Aktualnie to, co było modne kiedyś ustępuje dzisiaj posadzkom dekoracyjnym, sami sprawdźcie https://centrumposadzek.com.pl