Klasyczny, czy nowoczesny — jaki garnitur wybrać?

granatowy-garnitur-meskiGarnitur to obowiązkowy element w szafie każdego eleganckiego, poważnego mężczyzny. Te najprostsze składają się jedynie z marynarek i spodni. Czasem do tego zestawu dochodzi także kamizelka — jest to rozwiązanie ostatnio modne. Garnitury ślubne rządzą się swoimi prawami, dlatego im poświęcimy dość sporo miejsca w tekście, który ułatwi wybór idealnej wersji tego męskiego wdzianka.

Jak dzielimy garnitury?

Szerokie spektrum modeli oferowanych w sklepach odzieżowych pozwala na wyodrębnienie trzech grup garniturów — dzienne (np. do pracy), wizytowe (np. garnitury ślubne) i sportowe zwane też spacerowymi. Różnicami, które między nimi zachodzą, dotyczą m.in. kolorystyki, klap, spójności kolorystycznej poszczególnych elementów garnituru, jak i dopuszczalnej koszuli, którą można do niego założyć — ze spinkami lub bez nich. Warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego typu, zwłaszcza gdy podejmujemy decyzje, jakie garnitury ślubne wziąć pod uwagę. Na tego typu ważnych uroczystościach oraz np. na balach i oficjalnych bankietach nie można pozwolić sobie na garniturowe faux-pas.

Comeback klasyki, czyli co cechuje standardowe garnitury w aktualnym wydaniu

Klasyczne garnitury są strojem znanym od lat. Ich wzory oczywiście co jakiś czas odświeżane przez projektantów, ale rządzą się one swoimi prawami. Są to z reguły proste, standardowe modele. Spodnie nie są zwężane, kieszenie marynarki są wpuszczane, a nie nakładane, kozerki klapy są umieszczone wysoko. Ozdobę tego typu garnitur stanowią butonierki, na które miejsce znajduje się po lewej stronie marynarki. Klasyczne garnitury składać mogą się z dwóch lub trzech elementów — wszystko zależy od Twojego gustu. Warto zaznaczyć, że klasyczny garnitur powinien, być wykonany z naturalnych materiałów wełnianych. Klasyczne modele często występują w kolorze granatowym. Wszystko przez uniwersalność, wielowymiarowość i luksusowy wygląd tego typu garniturów. Tego typu modele cieszą się sporym powodzeniem jako garnitury ślubne – patrz modini.pl – mogą być jednak wykorzystane na inne okazje — decydując się na taki, masz pewność, że nie zawiśnie na wieszaku w szafie po jednym wyjściu i nie zostanie tam na wieki.

Nowoczesne garnitury — cechy charakterystyczne

Nowoczesne garnitury to przede wszystkim bogactwo materiałów, faktur i kolorów. W tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń. Nie warto bać się odważnych barw np. bordo czy różnokolorowych kratek. Dobrze też w tego typu modelach sprawdza się niezwykle ciekawe rozwiązanie: spodnie różnią się kolorem od marynarki lub kamizelki. Wszystko po to, by wprowadzić kontrolowane zamieszanie i różnorodność. Tego typu garnitury wyglądają równie elegancko, co ich klasyczne, ponadczasowe odpowiedniki. Kolejną zmianą, która wprowadzona jest do nowoczesnych garniturów, są zwężane nogawki, nakładane kieszenie marynarki czy nisko osadzone kozerki klap. Tego typu garnitury mogą kojarzyć się niesztampowo i niezwykle oryginalnie, jeżeli jednak opowiada Ci taki styl i wizerunek nie ma przeszkód, byś włożył taki garnitur nie tylko na mało istotną okazję, ale i na najważniejszy wieczór w Twoim życiu.

Klasyczny czy nowoczesny — na jaki garnitur ślubny się zdecydować?

Garnitur ślubny jest jednym z najważniejszych outfitów, jaki mężczyzna założy na siebie w ciągu całego swojego życia. Powinien pasować nie tylko do stylu kreacji Panny Młodej, ale i do klimatu i oprawy uroczystości ślubnej lub weselnej. Ostatnimi czasy modne garnitury ślubne to nie te klasyczne i stonowane, ale właśnie niesztampowe, oryginalne i nowoczesne. Pozwalają wyróżnić się Panu Młodemu na tle pozostałych mężczyzn obecnych na uroczystości.

Mimo iż większość materiału została przeznaczona na modne garnitury ślubne, powyżej opisane zasady możesz zastosować na każdą z ważnych dla Ciebie wyjść, ponieważ wybór stylu garnitur zależy nie tylko od okazji, ale od Twoich osobistych preferencji i gustu, gdyż to właśnie one powinny grać pierwsze skrzypce w procesie decyzyjnym. Decydując się na ekscentryczny garnitur na jakiekolwiek wyjście, będziesz wzbudzać zainteresowanie, niestety szybko wychodzą one z mody. Klasyka jest zawsze na czasie i pozwala wtopić się w tłum, nie wzbudzając kontrowersji.