Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki?

zakup pralki

Proces wyboru nowej pralki często nie jest łatwy. Urządzenie jest z pewnością niezbędne w każdym domu i pozwala zachować komfort podczas wykonywania obowiązków domowych. Pamiętajmy o tym, że rynek oferuje wiele ciekawych propozycji. Gospodynie domowe mogą wybierać wśród różnorodnych wersji pralek, które różnią się między sobą parametrami, wielkościami i wyglądem. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pralki? Jakie kwestie są najważniejsze?

Modele wolnostojące czy do zabudowy?

Bogaty asortyment nie zawsze ułatwia ostateczny wybór pralki. Najbardziej podstawowy podział obejmuje modele do zabudowy i wolnostojące. Te pierwsze mają różnorodne opinie. Sprawdzają się w ciasnych mieszkaniach o niewielkim metrażu. Nie zajmują wiele miejsca i pozwalają na zachowanie spójnego otoczenia. Pralka wolnostojąca z kolei stawia na fabryczną obudowę. Można ją postawić w dowolnym miejscu, eksponując jej atuty. Oczywiście wybór zależy od naszych oczekiwań i możliwości w danym wnętrzu.

Pralka wirnikowa czy automatyczna?

Nikt nie wątpi w to, że pralki automatyczne są doskonałą inwestycją na długi czas. Te modele dają wiele korzyści. Skracają czas wykonywania obowiązków, gdyż nie trzeba ręcznie podgrzewać wody, płukać i odwirowywać ubrań. Naszym zadaniem jest wybranie odpowiedniego programu, który działa w określonym czasie. Czy to znaczny, że modele wirnikowe nie są już produkowane? Nic bardziej mylnego. Następczynie pralki Frani cały czas są produkowane. Znajdują zastosowanie pod namiotem lub na campingu, gdzie nie mamy możliwości podłączenia urządzenia do sieci wodociągowej.

Sposób ładowania pralki

Zakup nowego urządzenia wiąże się także z wyborem sposobu ładowania pralki. Do wyboru mamy modele ładowane od frontu lub od góry. Każda z tych opcji ma szerokie grono zwolenników. Te pierwsze mają przeszklone drzwiczki, które pozwalają kontrolować proces prania. Możemy szybko zareagować wtedy, gdy przez pomyłkę wrzucimy białe skarpetki do ciemnego prania. Wolna przestrzeń nad sprzętem łatwo zostanie zagospodarowana. Uzyskamy dodatkowe miejsce na ręczniki i inne akcesoria łazienkowe.

Pralka ładowana od góry jest dobrym wyborem dla osób, które mają problemy z kręgosłupem lub stawami. Napełnienie bębna w tym wypadku odbywa się na stojąco, co daje wygodę. Urządzenie cechuje się niewielkimi wymiarami, dlatego idealnie sprawdza się w małych łazienkach. Pralka tego typu jest dosyć wąska i wysoka.

Bęben w pralce

Warto zauważyć, że rodzaj bębna w pralce także ma duże znaczenie. Sposób wykonania tego elementu wpływa na wydajność i efektywność prania. Wyróżniamy dwa rodzaje bębna – usytuowane pionowo lub poziomo. Bęben usytuowany pionowy spotykamy głównie w pralkach ładowanych od frontu. Poziomy jest z kolei wykorzystywany rzadko przez naszych rodzimych producentów. Popularnością cieszy się znacznie bardziej  na rynkach azjatyckich.

Oczywiście proces doboru pralki wymaga dokładnego zastanowienia się nad swoimi oczekiwaniami. Powinniśmy przejrzeć dostępne programy, wielkość pralki, ważne funkcjonalności i obsługę. Pod tym linkiem dowiesz się na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki. Inny model sprawdzi się w małej łazience, a inny w dużych gospodarstwach domowych. Na szczęście oferta jest tak szeroka, że każdy znajdzie to, czego potrzebuje.

Jeśli nie do końca wiemy, jaka pralka będzie dla nas najlepsza, warto skorzystać z pomocy sprzedawcy w sprawdzonym sklepie. Renomowane marki dokładają wszelkich starań, aby sprostać naszym oczekiwaniom. Nowoczesne modele pralek są łatwe w obsłudze i funkcjonalne.

Dodaj komentarz