Odpowiednia pielęgnacja okien – jak to robić?

Piękne oraz zadbane okna to wizytówka każdego domu i gospodarza. Są one przecież widoczne już z daleka, a w niektórych przypadkach zajmują większą część elewacji. Dlatego, żeby zawsze świetnie się prezentowały potrzebna jest odpowiednia dbałość i konserwacja. Tylko w ten sposób mamy gwarancję ich długiej żywotności i doskonałego wyglądu. Chcąc uniknąć kosztownych napraw czy wymian na nowe trzeba je regularnie pielęgnować i obserwować. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Piękne i czyste okna – jak o nie dbać?

Modeli i wariantów okien na rynku jest wiele, ale niezależnie od tego, na które się zdecydujemy muszą być one poddawane odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki regularnemu zabezpieczaniu z pewnością posłużą nam na długie lata użytkowania. Każdy rodzaj wymaga innej wiedzy i częstotliwości mycia bądź przeprowadzania przeglądu technicznego.

Ze wszystkich typów najbardziej wymagające są okna drewniane. Są one nie tylko droższe, ale wymagają także częstszych zabiegów konserwacyjnych, co przekłada się na większe koszty ich utrzymania. Drewno jest zdecydowanie piękniejsze, ponieważ wyraźnie widać jego kolor i unikalny układ słojów. Ponadczasowość drewnianych okien jest nie do przecenienia. Pasują niemalże do każdego wnętrza i ocieplają jego charakter.

Okna PCV – jak pielęgnować?

Obecnie różnice pomiędzy wersją drewnianą a plastikową, jeśli chodzi o cenę czy poziom szczelności nie różnią się tak jak kiedyś. Izolacja termiczna w obu przypadkach jest podobna, więc wybór dostosowany jest zawsze do indywidualnych potrzeb.

Jeśli nie lubimy czasochłonnych zabiegów i częstego mycia najlepszym rozwiązaniem są okna PCV Częstochowa, ponieważ są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają regularnych konserwacji. Wystarczą do tego podstawowe preparaty czyszczące, które każdy z pewnością posiada w swoim domu. Drobne zabrudzenia znikną w mgnieniu oka a nasze okna będą pięknie lśnić.

Nie tylko mycie szyb i ram jest ważne. Raz na jakiś czas powinno się dokonać przeglądu oraz regulacji okuć. Taki zabieg pozwala wyeliminować skrzypienie oraz opadanie skrzydeł, jak i opory w klamce. Dokładne nasmarowanie okuć okiennych, pozwoli na swobodne działanie mechanizmu, tak by nie powodowały ograniczeń przy otwieraniu, co jest niezwykle istotne.

Więcej na stronie: http://dwd.pl.