Posadzki mineralne doskonałe do domu i mieszkania

Jeśli szukasz podłogi, która nada nowoczesnego charakteru wnętrzu, a przy tym będzie trwała i odporna na zabrudzenia, postaw na posadzkę mineralną. Do niedawna rozwiązanie to kojarzyło się głównie z budownictwem przemysłowym, jednak elegancki design i liczne zalety produktu zyskują coraz większą grupę odbiorców wśród mniejszych inwestorów. Istnieje kilka wariantów wykończenia takiej posadzki, dzięki czemu można ją łatwo dopasować  do każdego stylu mieszkania. W czym tkwi sekret tego rozwiązania?

Czym jest posadzka mineralna?

Jest to bezspoinowy, cienkowarstwowy i samopoziomujący system posadzek, który stworzony jest najczęściej z posypek kwarcowo-cementowych i korundowo-cementowych. Oznacza to, iż niewielkim kosztem otrzymujemy idealnie gładką, niepylącą powierzchnię, która jest odporna na wysoką eksploatację. W zależności od tego czy posadzka ma być częścią wystroju wnętrza budynku przemysłowego czy mieszkalnego, wyróżniamy posadzki mineralne dekoracyjne lub mineralne przemysłowe. W przypadku posadzek dekoracyjnych istnieje możliwość wyboru jej wykończenia. W ofertach podłogi Częstochowa znaleźć można takie opcje jak: powierzchnia matowa, satynowa, polerowana na wysoki połysk oraz geometrycznie ponacinana.

Posadzki mineralne, a tradycyjne podłogi

Posadzki mineralne zyskują coraz więcej zwolenników ze względu na swoje liczne zalety. Wybierając ten rodzaj podłogi nie musimy martwić się fugami i szczelinami, które z czasem gromadzą trudny do usunięcia brud. Niestraszna będzie również rozlana woda, która niestety szkodzi  panelom i drewnianym podłogom. Ze względu na wysoką odporność na ścieranie mamy pewność, że ten rodzaj podłogi będzie cieszyć oko domowników przez długie lata. Posadzkę mineralną śmiało możemy połączyć z ogrzewaniem podłogowym. Klientów ceniących sobie wygodę i ekonomiczne rozwiązania może zadowolić również fakt, że ze względu na łatwość układania, koszty wykonania nie są wysokie.  

Więcej informacji o posadzkach mineralnych znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.