Czy język angielski jest trudny do nauczenia?

Na świecie istnieje około siedem tysięcy języków. Trudno zbadać dokładnie tę liczbę ze względu na różnorodność dialektów. Niezmiennie jednak angielski pozostaje w czołówce najbardziej znanych i najczęściej używanych języków. Może to wynikać zarówno z powodów historycznych jak i tego, że mowa ta jest stosunkowo prosta. Czy Polacy podzielają to stwierdzenie? Czy nauka angielskiego przysparza problemów?

Język angielski – trudności dla Polaków

Okazuje się, że naszym rodakom ciężko przyswoić wspomnianą mowę. Sprawia to kilka czynników. Po pierwsze – wymowa. Język angielski ma w sobie wiele dźwięków, które w polskim nie występują. Co więcej, dla wielu słów nie ma reguł wymawiania. Stojące obok siebie głoski, mogą mieć różny wydźwięk, w zależności od tego z jakiego języka pochodzą. Gramatyka także nie ułatwia zadania. Prawdziwą zmorą dla polskiego ucznia są czasy. Jest ich wiele, ciężko odnieść je do przykładów, ponieważ nie występują one w naszej ojczystej mowie. Częstym problemem jest także wieloznaczność słów. 

Angielski a inne języki – poziom trudności

Mimo wspomnianych elementów, które mogą utrudniać przyswojenie języka angielskiego, okazuje się, że mowa ta należy do jednej z łatwiejszych. Słowa w języku angielskim nie ukazują płci, nie podlegają także deklinacji. Wielu z nas ma czasem problem z odmianą niektórych słów po polsku. W angielskiej mowie mamy zatem większe szanse, że wypowiadamy słowa poprawnie. Angielski ma także podobny alfabet do naszego. Nie musimy więc poświęcać dodatkowego czasu na poznanie pisowni od podstaw, jak choćby w przypadku języka rosyjskiego czy chińskiego.

Angielski – jak pokonać trudności w nauce?

Wiele problemów z przyswojeniem mowy anglojęzycznej można rozwiązać dzięki dobraniu odpowiedniego kursu. Najlepiej wybrać taki, który stawia na naukę w praktyce. Bezpośrednie metody edukacyjne pomagają w osłuchaniu się z językiem i przezwyciężeniu barier. Nowatorskie podejście lektorów oraz ich doświadczenie zaowocują wówczas szybkimi efektami. Jeśli szukasz kursu w swojej okolicy, szukaj pod angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.