Czy okulary fotochromowe to dobry wybór na jesień?

Soczewka fotochromowa to jedno z najchętniej wybieranych, nowatorskich rozwiązań optyki okularowej. Okularowe szkła fotochromowe oferują wyjątkowy komfort widzenia niezależnie od panującej aury, gwarantują świetną jakość widzenia w każdej sytuacji i skutecznie chronią oczy przed słońcem. Czy określane często jako inteligentne, okulary fotochromowe sprawdzą się jesienią? Jakie atuty ma soczewka fotochromowa, o których warto wiedzieć?

Soczewka fotochromowa – jakie są jej właściwości?

Fotochromowe szkła samoczynnie potrafią zmieniać poziom swojego zaciemnienia pod wpływem światła słonecznego. Tworząca niezwykle popularne okulary fotochromowe soczewka światłoczuła reaguje na zmiany oświetlenia i wraz ze wzrostem jego natężenia, z przejrzystej zmienia się w barwioną, przejmując zadania typowe dla przeciwsłonecznych okularów. Światłoczułe soczewki fotochromowe najnowszej generacji to w istocie niezwykle praktyczne i niezawodne szkła okularowe gwarantujące świetną jakość widzenia, jak przystało na soczewki korekcyjne, oraz pełną ochronę oczu przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV. Wiodące prym w tej kategorii nowoczesnych szkieł soczewki fotochromowe SEIKO, światowego lidera innowacji optycznych, zmieniają swoje zaciemnienie nawet dwukrotnie szybciej niż ich poprzedniczki, a do tego ich barwa jest równie intensywna, jak klasycznych soczewek przeciwsłonecznych. Światłoczułe soczewki od SEIKO gwarantują przy tym maksymalnie wysoką ochronę przed UV, redukują efekt olśnienia światłem słonecznym i zapewniają perfekcyjną ostrość widzenia nawet w pełnym słońcu. Co więcej, soczewka fotochromowa SEIKO zmienia stopień zaciemnienia niezależnie od pory roku, klimatu i temperatury. Wyróżniamy SEIKO Sensity 2 oraz SEIKO Sensity Dark, a obie opcje dostępne są w 3 wersjach kolorystycznych: szare, zielone i brązowe. SEIKO Sensity Dark to wersja przeznaczona szczególnie dla osób wysoko wrażliwych na światło oraz dla kierowców ze względu na to, że reagują nawet za szybą samochodu.

Jakie zalety mają okulary fotochromowe?

Fotochromowe okulary redukują efekt olśnienia światłem słonecznym, gwarantując dobrą jakość widzenia w każdych warunkach oświetleniowych, a przy tym chronią oczy przed UV. Ponieważ światłoczuła soczewka fotochromowa łączy w sobie funkcje korekcyjne i przeciwsłoneczne, jej właściciel nie musi co chwila zmieniać noszonych standardowo okularów na okulary przeciwsłoneczne ani pamiętać o tym, by zabrać je z sobą. Okulary fotochromowe to idealne rozwiązanie dla osób, które dużo czasu, np. z powodu pracy spędzają w plenerze, ale nie tylko. Fotochromy doskonale sprawdzą się podczas jazdy samochodem, uprawnia sportu, wycieczki czy zwykłego spaceru do parku.

Czy soczewka fotochromowa sprawdzi się podczas jesiennych dni?

Soczewka fotochromowa chroni oczy przez cały rok, a jesienią jesteśmy wcale nie mniej narażeni na negatywne działanie promieni słonecznych. Promieniowanie UV bez trudu przenika przez pokryte chmurami niebo i stwarza zagrożenie dla naszych oczu. Niezależnie więc, czy za oknem panuje słota, czy rozpieszcza nas słoneczna aura złotej, polskiej jesieni, warto korzystać z ochrony i wygody jaką dają szkła fotochromowe. Wbrew pozorom fotochromowe soczewki okularowe nie są jedynie modnym gadżetem ani propozycją przydatną tylko sportowcom czy osobom wrażliwym na światło. Fotochromowe okulary pozwalają cieszyć dobrą ostrością widzenia, niezależnie od pogody, gwarantując większą swobodę działania. Wyposażeni w fotochromowe soczewki możemy też czuć się bezpieczniej, zwłaszcza gdy prowadzimy samochód, jedziemy na rowerze czy spacerujemy przy ruchliwej ulicy.