Modelowanie twarzy hydroksyapatytem wapnia

Szukasz bezpiecznej oraz naturalnej metody na wymodelowanie skóry twarzy i ciała? Twoja skóra utraciła swoją jędrność i kształt? Nie ma powodów do obaw. Wystarczy skorzystać z dotychczasowych osiągnięć medycyny estetycznej. Modelowanie twarzy Hydroksyapatytem wapnia to jest to!

Modelowanie twarzy – od czego zacząć?

Atrakcyjny wygląd to jeden z czynników decydujących o dobrym samopoczuciu człowieka i postrzeganiu go przez innych. Jedną z możliwości zadbania o wizerunek jest korzystanie z osiągnięć współczesnej medycyny estetycznej. Zwłaszcza z zabiegów dających szybkie i widoczne efekty przy jak najmniejszym uczuciu dyskomfortu.   

Modelowanie twarzy to jeden z chętniej i częściej wykonywanych zabiegów. Jej poprawiony kontur można uzyskać za pomocą wielu metod,  które pozwolą uzyskać spektakularne efekty i cieszyć się poprawionym wyglądem skóry twarzy.

Hydroksyapatyt wapnia – co to jest?

Hydroksyapatyt wapnia to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat w chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, stomatologii, otolaryngologii i okulistyce. Jest to składnik tkanki łącznej występujący w warunkach naturalnych w kościach i zębach. Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwe jest jego stosowanie do wypełniania zmarszczek i bruzd na twarzy.

Hydroksyapatyt wapnia w medycynie estetycznej to wypełniacz, dla którego bazą jest wapń. Idealnie sprawdza się przy wypełnianiu zmarszczek, w celu poprawy konturu twarzy czy przywracania objętości starzejącej się skóry na dłoniach.

Modelowanie twarzy z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia

Modelowanie twarzy z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia to skuteczna metoda, która z pewnością przywróci Ci dobre samopoczucie. Hydroksyapatyt wapnia to nieorganiczny związek chemiczny. Jego występowanie jest naturalne – w przyrodzie w postaci minerału. Natomiast w organiźmie stanowi rusztowanie dla tkanek, takich jak kości czy zęby, którym zapewnia wytrzymałość.

Wykorzystanie hydroksyapatytu wapnia w medycynie estetycznej jest innowacyjną metodą. Pozwala ona na uzupełnianie Twoich ubytków skórnych, spłycanie zmarszczek oraz wymodelowanie konturu twarzy. Hydroksyapatyt wapnia w formie żelu o wysokiej zawartości wody wstrzykiwany jest pod skórę. Tam, jako biostymulator, tworzy rusztowanie stymulujące produkcję naturalnych włókien kolagenowych. 

Efekty zabiegu z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia

Zabieg hydroksyapatytem wapnia doceniany jest za jego naturalne pochodzenie jak również za natychmiastowy efekt wypełnienia. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach “rusztowanie”. Są one swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Sam zabieg trwa od 30 do 90 minut. Uzależniony jest od tego, który obszar korygujemy.

Jak długo utrzymują się efekty?

Działanie hydroksyapatytu wapnia jest w pełni odwracalne. Czas utrzymywania się efektów zależy od rodzaju skóry pacjenta, jego stylu życia czy nawet gospodarki metabolicznej. Najczęściej jednak skuteczność terapii utrzymuje się u pacjentów przez około 18 miesięcy. W niektórych przypadkach, nawet dłużej. Po upływie tego czasu stopniowo zanika.

Miejscem, w którym można wykonać taki zabieg, oraz które z pewnością można polecić jest Klinika OT.CO w Warszawie.