Ogród – miejsce letniego relaksu

Wielu osobom szczególnie wiosną i latem doskwiera brak ogrodu. Jeśli jednak Ty należysz do tych szczęśliwców, którzy go posiadają, możesz odpowiednio wykorzystywać potencjał podwórka, by stworzyć w nim świetne miejsce do letniego wypoczynku, grilla i spotkań ze znajomymi. Jak to zrobić? Doradzamy w tym artykule.

Sprzątamy w ogrodzie

Wielkie porządki w ogrodzie dobrze jest zacząć od skoszenia trawy, pozbierania liści, uschniętych gałęzi i innych resztek z poprzednich pór roku. Wszystko pakujemy do kontenera i przystępujemy do robienia wielkich porządków w komórce lub tak zwanej pakamerze.

Bez skrupułów wyrzucamy wszystko to, czego nie używaliśmy w najbliższym czasie. Późnej wynosimy i odnawiamy meble ogrodowe, donice lub inne rzeczy, które z pewnością przydadzą się na podwórku. Co dalej?

Remont ogrodu

Mimo że remont standardowo kojarzy się ze zmianą koloru ścian i zrywaniem podłóg, ten podwórkowy jest podobny, tylko wykonuje się go w inny sposób. Przede wszystkim przy okazji rozkładania mebli, i sprzątania wokół obejścia, doglądamy również elewacji i dachu.

W końcu to dom najbardziej rzuca się w oczy, a jego stan świadczy o właścicielach. Po uporaniu się więc z podwórkowymi porządkami przystępujemy do konserwowania domu i obejścia, czyli dokonujemy oględzin rynien, poszycia dachowego i ścian. Następnie naprawiamy wszystko to, co tego wymaga.

Remont zewnętrznych części domu

Najczęściej po kilku latach, należy dokładnie sprawdzić stan naszego poszycia dachowego. Jeśli przez ten czas nie było poddawane konserwacji, może się okazać, że wymaga napraw. Jeśli mamy inne zadaszenie niż blachodachówka, jest to raczej pewne. Następnie warto ocenić stan naszego ocieplenia, jeśli takie posiadamy. Sprawdźmy również szczelność drzwi i okien.

DIY dla domu i ogrodu

Jeśli chcemy każdego roku cieszyć się pięknym ogrodem, samo posprzątanie i skoszenie trawy nie wystarczy. Musimy mieć miejsce na narzędzia, meble i inne rzeczy, które przydają się do prac na podwórku. Z pomocą przychodzi mała, ale dobrze zagospodarowana pakamera, do której wykonania przyda nam się blacha trapezowa.