Zdrowe żywienie – szczęśliwy pies

animals-1428458__340Zdrowa i dobrze zbilansowana psia dieta powinna dostarczać odpowiednią ilość składników pokarmowych, mineralnych oraz witamin. Dzięki temu pies będzie prawidłowo się rozwijał. Wielu właścicieli czworonogów nie jest świadomych zagrożeń, jakie wynikają z karmienia psa najtańszą, dostępną w markecie karmą. Czym zatem karmić zwierzę, by było odporne na choroby i zachowywało dobrą kondycję fizyczną przez długie lata?

Na prawidłowy sposób żywienia czworonoga mają wpływ takie czynniki jak: wiek psa, poziom aktywności, stan zdrowia, jak również rasa. Obowiązkowym składnikiem zdrowej psiej diety powinno być białko zwierzęce i warzywa. Niestety podstawą w większości karm słabej jakości jest zboże, a co za tym idzie ilość glutenu również jest większa. Należy pamiętać, że to właśnie on jest częstym czynnikiem wywołującym alergię.

Błędy żywieniowe

Właściciele psów (być może nieświadomie) karmiąc zwierzę popełniają wiele błędów. Najczęstsze z nich to:

  • podawanie najtańszej karmy słabej jakości
  • przekarmianie (podawanie większej ilości pokarmu niż zalecana)
  • nieprzerwany dostęp do pokarmu (pies powinien mieć określone stałe pory jedzenia, aby jego gospodarka trawienna nie została zaburzona)
  • podawanie zbyt wielu smakołyków
  • karmienie resztkami z naszych posiłków (nie mogą być one głównymi elementami psiej diety)
  • źle zbilansowana dieta (za mało lub za dużo substancji odżywczych, składników mineralnych, witamin itd.).

Jaką karmę wybrać?

Karmy, których podstawowym składnikiem jest zboże, nie są przyswajalne przez psa i powodują biegunkę oraz alergię. Dlatego nie należy ich kupować! Na rynku dostępna jest karma dla psów bezzbożowa http://sklepzkarmami.pl/mynews/news,forza10legendW jej składzie nie ma pszenicy, owsa, a także kukurydzy i ryżu. Nie zawiera ona również glutenu i składników GMO. Brak oksytetracykliny (składnika mięsa hodowanego intensywnie), która szczególnie przyczynia się do występowania alergii, także jest dużą zaletą. W karmie Forza 10 Legend zostały użyte naturalne konserwanty w postaci wyciągów z ziół. Liczba składników jest odpowiednio dobrana, dzięki czemu zapewniona jest wysoka wartość odżywcza, a ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji w postaci nietolerancji pokarmowych czy alergii, zminimalizowane. Co zatem jest głównym składnikiem tej karmy? Przede wszystkim jagnięcina, anchois, jak również łosoś i dorsz. Dla zapewnienia dobrej kondycji i zdrowia psa warto wybrać tę karmę.

Dodaj komentarz