Czym jest depilacja lycon?

guy-768929_640Jeśli chodzi o różnorakie zabiegi higieniczne, mężczyźni są tą grupą, która wymaga specyficznego podejścia. W męskim wyobrażeniu stereotyp silnego i twardego faceta, często kłóci się z wizytami w gabinecie kosmetycznym.

Coraz częściej jednak mężczyźni decydują się na nie, co wielokrotnie ma miejsce za sprawą ich partnerek. Udaje im się czasem namówić panów na odwiedziny salonu pielęgnacji i urody, obiecując w zamian bliżej nieokreśloną nagrodę.

Ponieważ mężczyźni zaczynają rozumieć, że dbałość o estetykę nie jest niczym niestosownym, dlatego też firmy takie jak choćby easywaxing.pl poszerzyły asortyment swoich usług o zabiegi pomyślane specjalnie dla panów.

Mężczyźni bowiem dostrzegają zalety poddawania się im, gdyż mają one przełożenie nie tylko na wygląd, ale też lepsze samopoczucie. Do takich czynności pielęgnacyjnych należy usuwanie zbędnego owłosienia, które może obejmować klatkę piersiową, plecy, pachy, a także miejsca intymne. Jakie korzyści zatem niesie za sobą depilacja męska Warszawa?

Po pierwsze higiena. W niektórych rejonach ciała depilacja ułatwia utrzymanie odpowiedniej czystości, co niesie za sobą również bardziej neutralny zapach. Jest to ważne szczególnie latem, kiedy pocimy się bardziej intensywnie, a obfite owłosienie stwarza doskonałe warunki dla rozwoju drobnoustrojów. Na włosach i między nimi, oprócz potu, gromadzą się zanieczyszczenia takie jak łój i drobiny martwego naskórka, które stanowią pożywienie dla bakterii. Gładka i świeża skóra to także mniejsze ryzyko wystąpienia podrażnień i stanów zapalnych.

Usunięcie owłosienia u mężczyzn przeprowadza się najczęściej przy zastosowaniu wosku miękkiego lub twardego. Niektórym zabieg ten przywodzi na myśl bolesne skojarzenia, jednakże dyskomfort odczuwa się jedynie przez krótką chwilę. Efekt zaś jest długotrwały, a skóra, gdzie poprzednio były skupiska włosów, ma przyjemną w dotyku powierzchnię.

Nie uda się nam tego osiągnąć w przypadku samodzielnie dokonanej depilacji maszynką. Wiąże się ona zwykle z większym ryzykiem podrażnień oraz nieprzyjemnych doznań gdy włosy zaczną odrastać. Po przeprowadzonej depilacji warto zastosować kosmetyki o działaniu kojącym, np. balsamy lub kremy.

Dodaj komentarz