Dewocjonalia jako idealny prezent na chrzest

cross-1330677_640

Chrzest to jeden z najważniejszych sakramentów świętych. Mimo, że osoba chrzczona nie będzie w stanie pamiętać czegokolwiek z uroczystości, należy dołożyć wszelkich starań, aby wszystko przebiegło jak najlepiej. Pęknie przyozdobiony kościół i elegancko ubrani goście z pewnością dodadzą całości uroku, ale warto pamiętać również o innych istotnych kwestiach. Przede wszystkim, należy zatroszczyć się o odpowiedni prezent dla chrzczonego, który będzie stanowił symbol pierwszego z sakramentów.

Doskonałym prezentem z okazji uroczystości odbywających się w kościele będą dewocjonalia. Przy okazji chrztu, mogą je wręczać zarówno rodzice, rodzice chrzestni jak i pozostali najbliżsi. Obrazki srebrne, poprzez swoją elegancję i jednoczesną skromność i prostotę, mogą stać się nie tylko ikoną nawiązującą do chrztu, ale także symbolem przypominającym o głębokiej wierze. Obecnie producenci oferują na tyle szeroki wybór produktów, że w łatwy sposób można znaleźć produkt przedstawiający interesujący nas wizerunek. Kupujący mogą więc decydować się na obrazek z Matką Bożą, Janem Pawłem II czy innymi świętymi.

Dewocjonalia mogą również przybierać inną postać jak obrazy, figury czy medaliki srebrne. Te ostatnie stały się nieodłącznym przedmiotem niejednego katolika. Przedstawiony na nich wizerunek często stanowi wyraz uznania w kierunku wybranej postaci z Biblii. Medaliki poprzez swoją popularność na stałe wpisały się między najczęściej zakupowane drobiazgi z okazji chrztu czy pierwszej komunii świętej.

Łatwa dostępność dewocjonaliów okazuje się komfortowym rozwiązaniem zwłaszcza przy okazji sakramentów świętych. Ikony, figury czy obrazy przedstawiające świętych, uczynią każde pomieszczenie bardziej przytulnym i będą emanowały blaskiem szczerej i głębokiej wiary.

Dodaj komentarz