Jak się nauczyć języka angielskiego?

teacher-424739_640

Ponieważ szkolny system edukacji pozostawia sporo do życzenia, a starsze osoby nawet w szkole nie miały styczności z językiem angielskim, warto zastanowić się nad nauką języka na własną rękę. Można również udać się do szkoły językowej. Tym bardziej, że znajomość języka angielskiego jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach.

Nauka języka angielskiego w domu

Już 15-30 minut dziennie wystarczy, aby dobrze nauczyć się języka angielskiego. Tym bardziej, że w Internecie ma się dostęp do różnorodnych źródeł. A to jest bardzo ważne. Można czytać książki i artykuły, oglądać filmy anglojęzyczne czy prowadzić rozmowy z obcokrajowcami. Posługiwanie się językiem angielskim to najlepszy sposób na jego naukę. Ucząc się w domu, możesz również skorzystać z różnych szkoleń na DVD, płytach CD, książek i zeszytów ćwiczeń. Ponadto w sieci dostępnych jest coraz więcej bezpłatnych kursów. Najlepiej połączyć kilka rodzajów metod, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Najważniejsza jest jednak systematyczność i indywidualne zaangażowanie w naukę. Jeżeli masz więcej pieniędzy, warto udać się do dobrej szkoły językowej, np. język angielski Częstochowa.

Szkoły językowe

Poza klasyczną metodą nauki języka angielskiego, tj. taką jak w szkole, szkoły coraz częściej oferują niekonwencjonalne lecz cieszące się dużą popularnością sposoby. Jedną z nich jest powszechnie znana metoda Callana. Polega ona na dynamicznym odpowiadaniu na pytania zadawane przez lektora. Każde pytanie zawiera nowe słowo, które musi pojawić się w wypowiedzi ucznia. Metoda ta opiera się na przeświadczeniu, że płynne porozumiewanie się obcym językiem gwarantuje znajomość zasad gramatycznych. Na popularności zyskuje metoda bezpośrednia, która, chociaż też opiera się na konwersacji, nieco różni się od metody Callana. Metoda bezpośrednia polega na ciągłym rozmawianiu z uczestnikami kursu w języku angielskim. Na koniec każdego rozdziału wykonuje się ćwiczenia gramatyczne i w ten sposób utrwala się zdobytą wiedzę. Jeżeli odczuwasz skrępowanie, warto pomyśleć o zajęciach indywidualnych, które wg. badań przynoszą lepsze efekty niż międzynarodowe kursy. Należy pamiętać również, że aby osiągnąć zamierzone rezultaty, należy uczęszczać na zajęcia przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Dodaj komentarz