Mezoterapia w walce z wypadaniem włosów

mezoterapia
Słysząc słowo „mezoterapia” większość z nas myśli o zabiegach poprawiających kondycję skóry twarzy czy ciała. Tymczasem mezoterapia może być także doskonałym orężem w walce z wypadaniem włosów. Zabieg HairCare® dostępny jest w krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA.

Mezoterapia może być stosowana w profilaktyce łysienia. Zabieg stymulując wzrost włosów pozwala przywrócić prawidłowe mikrokrążenie skóry głowy. Szczególnie polecany jest osobom borykającym się z łysieniem androgenowym i plackowatym. Mezoterapia doskonale sprawdza się także u osób, u których wypadanie włosów jest konsekwencją słabego krążenia, zmian poziomu hormonów po ciąży, a także czynników mechanicznych.

Krakowska Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA wykorzystuje unikalny preparat HairCare®, dzięki któremu możliwe jest powstrzymanie postępującego wypadania włosów. Produkt jest połączeniem naturalnych składników o stężeniu pozwalającym na skuteczną walkę z łysieniem. Zabieg poprawia strukturę, stymuluje wzrost oraz zapobiega wypadaniu włosów. HairCare® sprawia, że włosy są pełne blasku, mocne i odżywione. Odzyskują gęstość i miękkość. Cebulki włosa są wzmocnione, a równowaga biologiczna skóry przywrócona.

Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry substancji aktywnych, które stymulują regenerację włosów. Lekarz wykorzystuje jednorazowe strzykawki wyposażone w bardzo cienkie igły. Dzięki temu ograniczona jest bolesność zabiegu. Jednorazowa sesja trwa około 20-30 minut.

Zabiegi mezoterapii przeprowadza się w seriach. Ich liczba i częstotliwość uzależnione są od potrzeb pacjenta oraz stopnia zaawansowania problemu. Zwykle mezoterapię przeprowadza się jednak dwufazowo. Najpierw następuje intensywne leczenie stanów chorobowych, mające na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania skóry głowy oraz regenerację włosa. Zadaniem drugiej fazy jest podtrzymanie osiągniętych efektów. – mówi dr Agnieszka Drożniak z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA. Terapia planowana jest indywidualnie. Cykl zabiegów obejmuje w fazie uderzeniowej 1 zabieg co 10-14 dni przez okres 2 miesięcy, a w fazie pielęgnacyjnej 1 zabieg w miesiącu przez okres 3-6 miesięcy. – dodaje.

Mezoterapia może być uzupełnieniem dla leczenia farmakologicznego, przyspieszając efekty stosowanej terapii.

Dodaj komentarz