Karma bez zbóż – dlaczego warto podawać ją psu?

huskies-husky-blue-eye-dog-60050Wiele mówi się o żywieniu psów, a jednak wciąż popełniamy wiele błędów. Dlatego dziś na warsztat bierzemy karmy bezzbożowe. Niektórym wydaje się, że żadnej szkody nie wyrządzają psu, karmiąc go „ludzkim” jedzeniem. A przecież psy mają zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż my. Dlaczego warto podawać im karmę bezzbożową?

Czego potrzebuje pies do prawidłowego rozwoju?

Dobrze zbilansowana dieta zależy od wielu czynników. Oczywiście od wieku psa, jego wielkości czy też rasy, poziomu aktywności oraz stanu zdrowia. Przede wszystkim zaś, niezależnie od tych czynników, pies potrzebuje białka zwierzęcego oraz dodatku  warzyw. Nasz pupil z natury jest drapieżnikiem i padlinożercą, a przecież drapieżniki nie polują na zboża, prawda? 🙂 A teraz pomyślmy, co tak naprawdę dajemy psu, kiedy kupujemy mu słabej jakości karmę ze sklepu. W składzie najtańszych karm widnieje zwykle zboże, a dopiero później mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Niemożliwe jest więc, by taka karma pokryła zapotrzebowanie naszego psiaka na białko zwierzęce, jeśli przeważa w niej zboże, a nie mięso.

Dlaczego warto podawać psu karmę bez zbóż?

To, że pies powinien dostawać karmę bogatą w białko zwierzęce, a nie roślinne – to jedno. Ale jest jeszcze druga ważna kwestia. Zboża, niezależnie od tego czy w wersji przetworzonej (makaron, chleb) czy też nie, są nieprzyswajalne dla psów. Ich podawanie może skończyć się dla psa biegunką, alergią czy innymi dolegliwościami pokarmowymi. Bezpiecznym wypełniaczem karmy jest ryż i w drugiej kolejności kukurydza. Oczywiście, jeśli mamy pewność, że w uprawach tych roślin nie stosowano środków chemicznych, które mogłyby później znajdować się w tych produktach. Jeśli interesuje Was karma bez zbóż, zajrzyjcie tutaj: https://sklepzkarmami.pl/forza10-legend-line/11228-forza10-legend-maintenance-evolution-skin-karma-bez-zboz.html.

Pamiętajmy, że odpowiednie żywienie naszych psiaków wpływa na ich zdrowie i samopoczucie. Mimo że karmy bez zbóż są nieco droższe, to uwierzcie, że więcej zapłacicie za weterynarza, jeśli pies będzie niewłaściwie karmiony. Więcej informacji na temat pielęgnacji psów znajdziecie tu:

Dodaj komentarz