Jak często należy wymieniać poduszkę?

pillow-232115_640

Wygodna poduszka to podstawa zdrowego i wygodnego snu. Daje gwarancję najlepszego wypoczynku tylko wtedy, kiedy się nie deformuje. Bardzo ważne jest, aby zakupić produkty najlepszej jakości i systematycznie je wymieniać, ponieważ – jak każdy przedmiot codziennego użytku – zużywają się.

Dlaczego należy wymieniać poduszkę?

Korzystanie z poduszki każdego dnia, a także częste pranie ma duży wpływ na utratę jej pierwotnych właściwości. Dla zapewnienia prawidłowego snu konieczna jest wymiana poduszki, mniej więcej co trzy lata. Osoby cierpiące na alergię oraz z wrażliwą skórą powinny to robić nawet częściej lub też zakupić dobry jakościowo produkt, jak np. poduszki Tempur. Specjalny materiał wykorzystany do ich wyprodukowania zapewnia stałą wymianę powietrza, co powstrzymuje rozwój roztoczy, grzybów i pleśni. Są to poduszki odporne na odkształcenia, jednak większość poduszek Tempur nie nadaje się do prania, prać można tylko poszewki.
Systematyczna wymiana poduszek jest istotna nie tylko ze względu na zdrowie, ale także z uwagi na spokojny i wygodny sen. Nawet produkty najlepszej jakości mogą po dłuższym okresie użytkowania stracić swoją miękkość i sprężystość. Decydując się na wymianę poduszki, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, którymi powinniśmy się kierować.

Na co zwrócić uwagę przy wymianie poduszki?

Skoro już zachodzi potrzeba wymiany poduszki na nową, jest to dobry moment, aby przeanalizować, czy powinien to być taki sam model, czy też może lepszy, bardziej wygodny. Jest to istotne w przypadku, kiedy stara poduszka nie stanowiła właściwego podparcia dla kręgosłupa, powodując tym samym ból głowy, mięśni karku i ramion. Jeśli po każdej nocy wstawaliśmy niewyspani i w złym nastroju, jest to znak, że pora na zakup poduszki ergonomicznej. Firma Tempur posiada szeroką ofertę tego rodzaju poduszek, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. Zapewnią one wysoki komfort snu oraz lecznicze działanie osobom w każdym wieku. Wszystkim poduszkom marki Tempur nadano odpowiednie kształty, które są wynikiem wieloletnich badań i dużego doświadczenia, zdobytego poprzez świadczenie usług w 87 krajach świata.

Im wcześniej zaczniemy sypiać na poduszkach ergonomicznych, tym szybciej uda nam się uniknąć lub zminimalizować problemy związane z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Koniecznie muszą to być produkty najlepszej jakości. Tylko takie wytrzymają w niezmienionej formie do momentu następnej zalecanej wymiany.

https://youtu.be/V5GGX8Gwlj4

Dodatkowe materiały w postaci informacji i recenzji video można obejrzeć na YouTube https://www.youtube.com/channel/UC_NNmOr-9hswLipjd9RLzmg

Dodaj komentarz