Jak dbać o stopy?

feet-99989_640

Wielu kobietom wygląd ich stóp przysparza wielu zmartwień. Niewygodne buty na obcasach i życie w ciągłym pędzie sprawiają, że nieraz brakuje czasu na zatroszczenie się o ich wygląd. Często, chcąc zadbać o ich wygląd, trzeba na to poświęcić wiele czasu i uwagi. Niestety, nie każda z nas wie, w jaki sposób dbać o stopy, by zawsze wyglądały estetycznie.

Podstawowe zabiegi

Większość kobiet wie, że podstawą dbania o stopy jest ich prawidłowa higiena. Poza koniecznością mycia, ważne jest również, by zawsze po kąpieli dokładnie osuszyć stopy. W ten sposób można uniknąć rozwoju grzybic. Oprócz tego dobrze jest wyposażyć się w tarkę do stóp lub pumeks, dzięki któremu można łatwo usunąć martwy naskórek, z którego powstają zgrubienia i rogowacenia na stopach. Ważne jest też odpowiednie nawilżanie przy użyciu kremów i stosowanie peelingów. Dzięki temu skóra pozostanie gładka i przyjemna w dotyku.

Co więcej?

Oprócz niezbędnej podstawy, warto też od czasu do czasu poddać stopy innym zabiegom, na przykład parafinowym. Dzięki nim skóra staje się miękka i dobrze nawilżona na dłuższy czas. Innym ważnym elementem jest dbanie o paznokcie. Wiele osób ogranicza się do ich regularnego obcinania, tymczasem chcąc zadbać o naprawdę estetyczny wygląd stóp, dobrze jest też je wypiłować, wyciąć skórki i pomalować. Jest to ważne zwłaszcza, jeśli planujemy nosić obuwie z odkrytymi palcami. Niestety, w przypadku stóp często samodzielne zabiegi są trudne w wykonaniu. Z tego powodu dobrze jest skorzystać z oferty profesjonalnych gabinetów kosmetycznych.

Pedicure

Jeśli zdecydujemy się na wizytę u kosmetyczki, mamy do wyboru szereg różnych możliwości, jeśli chodzi o rodzaj pedicure. Oczywiście, wciąż największą popularnością cieszy się pedicure klasyczny, gdzie stosuje się zwykłe lakiery do paznokci. Niestety, nie jest to zbyt trwały sposób. Chcąc uzyskać piękny efekt na dłużej, warto zastanowić się nad pedicure hybrydowym, z wykorzystaniem bardziej trwałych lakierów utwardzanych przy użyciu lampy UV. Dzięki temu pięknymi paznokciami możemy cieszyć się nawet przez dwa tygodnie, bez obawy o ich zniszczenie, nawet przy noszeniu butów na obcasach.

Easy Nails – Nail Bar – Manicure i Pedicure
Witryna: http://easynails.pl/
Adres: Kazimierza Wielkiego 1, 50-077 Wrocław
Telefon: 513 827 077

Dodaj komentarz