Jak pokonać strach przed oceną innych? Opinie powstrzymujące nas przed osiąganiem celów

Strach przed oceną i obawa przed krytyką to najwięksi wrogowie osiągania celów i spełniania swoich marzeń. Dla jednych planem nie do zrealizowania może być nauka języka obcego. To, że ktoś skrytykuje ich postępy lub poziom, może skutecznie zahamować chęć do dalszej pracy. O tym, jak pokonać strach przed oceną innych i co zrobić, by opinie nie miały wpływu na nasze cele, przeczytasz w tym artykule.

Pokonaj strach przed oceną – zmiana myślenia

Na początku warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak bardzo boimy się ocen, ponieważ to pomoże nam zrozumieć swój lęk. Najczęściej sami również wydajemy opinie i krytykujemy. Często nawet nieświadomie, komentujemy zachowanie, ubiór lub plany innych ludzi. Jeśli jesteśmy surowi w tego typu osądach, to duży lęk przed oceną przejawia się u nas i hamuje nasz rozwój. Bez znaczenia jest to, czy uczymy się angielskiego, otwieramy firmę czy może nawet piszemy własną książkę – lęk przed krytyką i opiniami ludzi sprawia, że nie mówimy o tym, nie umiemy prosić i pomoc i doradzenie, bo zwyczajnie obawiamy się krytyki i wyśmiania. Jak temu zaradzić i raz na zawsze pokonać strach? Sprawdźmy.

Nauka języka w obliczu krytyki – opracuj strategię

Możesz być pewny że nauka angielskiego w szkole językowej Callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/, to najlepsze rzecz, jaką możesz zrobić dla siebie, by wzmocnić nie tylko umiejętności językowe, ale również pewność siebie. Wiedząc, że poznajesz angielski w profesjonalny sposób pod okiem specjalistów, zmniejszysz strach przed mówieniem i tym samym, uodpornisz się na krytykę i oceny. Kolejny krok, to opracowanie strategii, która pomoże Ci unikać poczucia winy w obliczu komentarzy dotyczących Twojej nauki. Najlepiej skupić się na swoich postępach i rozwoju. Nie znajduj okazji do oceniania i rozmów tego typu – wtedy temat nie zejdzie na niebezpieczne tory krytyki i opiniowania ludzi.

Motywacja do nauki angielskiego – kluczem jest wiara w siebie

Jeśli wierzysz w siebie i w swoje możliwości, efektywność rośnie i motywacja dodaje Ci kopa do działania. Nie masz wtedy podstaw, by umniejszać swoich osiągnięć ani zastanawiać się, czy Twój poziom językowy jest wystraczający, by być z siebie dumnym. Każdym postęp i spełnienie małych celów, wzmacnia nas nie tylko psychicznie, ale przede wszystkim życiowo.