Jaki powinien być dobry nauczyciel angielskiego?

Wykwalifikowani lektorzy języka angielskiego są obecnie bardzo pożądani na rynku pracy. Jeśli marzy nam się kariera w takim zawodzie, warto pamiętać, co jest najistotniejsze w codziennych obowiązkach nauczyciela angielskiego. 

Umiejętności lektora angielskiego

Oczywiście to podstawa, ale warto to podkreślić. Lektor języka angielskiego nie będzie sprawdzał się w swoim fachu, jeśli nie zdał określonych egzaminów i nie posiada obowiązujących certyfikatów, które potwierdzałyby jego zdolności i poziom wiedzy. Dobrze przy tym przez cały czas pracować nad swoimi kompetencjami, tak by rzeczywiście móc pomóc uczniom w każdej sytuacji.

Certyfikaty to jednak nie wszystko – musimy także umieć przekazywać informacje w umiejętny sposób, tak by nasi podopieczni, nawet ci najmłodsi, byli w stanie nadążyć i rzeczywiście robić postępy w nauce.

Kreatywność w pracy nauczyciela

Szkoła angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ nie jest po to, by zanudzić się na śmierć. Jeśli zajęcia będą zbyt przewidywalne i prowadzone cały czas w ten sam sposób, to bardzo szybko stracimy zainteresowanie uczniów. Dlatego warto urozmaicać lekcje na tyle, na ile jesteśmy w stanie. Przygotowujmy oryginalne aktywności, np. naukę poprzez słuchanie muzyki czy oglądanie filmu. Na zajęciach korzystajmy z najróżniejszych pomocy naukowych, zamiast trzymać się wyłącznie podręcznika z ćwiczeniami. 

Komunikatywność i empatia

Te dwie cechy przydają się także w innych zawodach, jednak dla lektora języka angielskiego liczą się podwójnie. Jak już zostało wcześniej wspomniane, nauczyciel musi dzielić się wiedzą w przejrzysty, zrozumiały sposób. Jednak komunikatywność jest ważna pod wieloma względami: musimy potrafić nawiązać kontakt z drugim człowiekiem. Odpowiadanie na potrzeby ucznia to klucz do sukcesu – my jako nauczyciele będziemy zdobywać pozytywne referencje, z kolei kursanci będą zadowoleni z efektów nauki. Empatia również jest tutaj wskazana. Nie traktujmy całej grupy jednakowo, szczególnie gdy dostrzegamy różnice w poziomie wiedzy. Starajmy się do każdego podchodzić indywidualnie, z dużą dozą cierpliwości.