Pedicure hybrydowy dobry na lato

feet-717513_640Lato to czas kiedy zakładamy na siebie mniej ubrań oraz bardziej odsłonięte buty. Nasze stopy są praktycznie cały czas na widoku, warto więc o nie zadbać. Ładne i zadbane stopy są istotnym elementem naszego letniego wyglądu. Pękające pięty lub połamane paznokcie jedynie odstraszają i nie da się ich ukryć w odsłoniętych butach. Jednak jak wiadomo świat ciągle pędzi do przodu i czasem ciężko jest znaleźć czas na zabiegi pielęgnacyjne. Dlatego warto zdecydować się na pedicure hybrydowy.

Lakier hybrydowy charakteryzuje się dużą trwałością. Jeśli pomalujemy paznokcie zwykłym lakierem, to już po kilku dniach pojawią się na nich nierówności, odpryski i pęknięcia. Natomiast po użyciu lakieru hybrydowego efekt pięknych paznokci utrzymuje się nawet do miesiąca czasu. Dzieje się tak, ponieważ lakier ten posiada bardzo wytrzymałą i elastyczną strukturę. Trwałość nie jest jednak jedyną zaletą lakieru hybrydowego. Daje on także bardzo atrakcyjny efekt lśniących paznokci.

Wykonanie pedicure’u hybrydowego w domu jest możliwe, ale tylko jeśli posiadamy lampę UV. W przeciwnym razie należy udać się do salonu kosmetycznego, który posiada ten zabieg w swojej ofercie. Pedicure hybrydowy nie różni się zbytnio od klasycznej wersji. Tutaj również w pierwszej kolejności nadaje się odpowiedni kształt płytce paznokcia, a także usuwa się skórki. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie paznokci, które ma przyczynić się do lepszej trwałości nakładanego lakieru. Po wykonaniu tych wszystkich czynności kosmetyczka może nałożyć na paznokcie bazę, a następnie lakier hybrydowy, w wybranym przez nas kolorze. Następnie nakłada się ostatnią warstwę na płytkę paznokcia, w postaci utwardzacza. Uaktywnia się go przy pomocy światła z lampy UV.

Musimy pamiętać, że nie da się usunąć lakieru hybrydowego przy pomocy zwykłego zmywacza do paznokci. Jest on nieskuteczny w tym przypadku, a próba wykonania takiego zabiegu na siłę, może narazić nasze paznokcie na zniszczenie. Do usuwania lakieru hybrydowego przeznaczone są specjalne preparaty, stosowane przez profesjonalne kosmetyczki.

Dodaj komentarz