Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym?

photo-1512358958014-b651a7ee1773Mamy obawy przed zaciągnięciem kredytu, martwimy się o wysokość rat, płynność finansową, problemy ze spłatą. Jednak kredyt może mieć też swoje zalety – zastrzyk gotówki pomoże nam w chwilowych kłopotach finansowych, pozwoli spełnić marzenie lub umożliwi inwestowanie w siebie. Jednorazowa pożyczka to nic strasznego!

W razie przejściowych problemów możemy wybrać się po wsparcie do banku. Kredyty gotówkowe umożliwią nam zakup przedmiotów materialnych lub wykupienia wycieczki na urlop. Jeśli od kilku lat nosimy się z zamiarem wyremontowania domu lub urządzenia mieszkania, planujemy zmienić telewizor lub samochód, kredyt może być dobrym rozwiązaniem.

Kredyt gotówkowy – korzyści

Polacy korzystają z różnych form wsparcia finansowego, m.in. z pożyczek oraz kredytów konsumpcyjnych. Otrzymane pieniądze możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, o którym nie musimy informować banku – m.in. na wakacje, motocykl, wycieczkę dookoła świata, remont mieszkania lub urządzenie ogrodu. Zastrzyk gotówki daje więcej możliwości, a zarazem swobody, co czyni go niezwykle wygodną opcją.

Finanse dla wielu z nas są trudnym zagadnieniem, dlatego boimy się pożyczek. Wsparcie oferowane przez bank jest jednak bezpieczne – zasady są zwykle jasne, regulamin dostarczany do klienta, a szczegóły zawarte w umowie. Warto zapoznać się z umową dokładnie, a w razie wątpliwości skonsultować z pracownikiem banku.

Zapytaj o ofertę w swoim banku

Jeśli w danym banku masz konto osobiste ROR, najpierw zapytaj o ofertę kredytową w jego placówce. Bank zna twoje dochody, ale też wie, że jesteś terminowy i nie masz żadnych zobowiązań lub spłacasz je regularnie. Jako stały klient możesz negocjować z bankiem.

Jeśli otrzymujesz pensję, gromadzisz gotówkę i płacisz kartą, a może nawet korzystasz z innych produktów bankowych, na pewno warto o tym wspomnieć. Pamiętaj też, że żaden bank nie przyzna otwarcie, że jesteś ważnym klientem. Próbuj jednak wynegocjować niższe oprocentowanie, czyli atrakcyjną ofertę kredytową, gdyż masz na to dużą szansę.

Skorzystaj z porównywarek internetowych

Kredyt gotówkowy to bardzo popularny produkt bankowy, na który decyduje się wielu z nas. Warto wcześniej porównać oferty kilku banków, aby dopasować go do własnych możliwości oraz potrzeb. Przeanalizowanie poszczególnych ofert jest jednak zadaniem czasochłonnym – trzeba zebrać szereg informacji ze strony każdego banku.

Narzędziem umożliwiającym takie zestawienie są porównywarki internetowe. Wyświetli nam się szczegółowe porównanie uwzględniające m.in. wysokość raty, oprocentowania, długość spłaty kredytu itp. Dzięki temu skutecznie porównamy oferty kredytów gotówkowych i szybko znajdziemy dogodny dla nas.

Dodaj komentarz