Jaki materac wybrać do łóżka?

modern-minimalist-bedroom-3486163_960_720Wybór materaca do łóżka nie jest prosty. W tym przypadku znaczenie będzie miało wiele czynników. Wśród nich są: włókna, z jakich wykonano materac, preferencje klienta oraz kwestie zdrowotne dotyczące m.in. problemów z kręgosłupem. Wbrew pozorom źle dobrany może pogłębić nasze złe samopoczucie. Jaki materac wybrać?

Materac https://alvare.pl/ do łóżka jest bardzo ważnym wyborem. Poza spełnianiem oczywistej funkcji jaką jest miejsce do spania, ma również poprawiać komfort naszego snu oraz dawać nam lepszy wypoczynek. Dzięki temu jesteśmy nie tylko bardziej wypoczęci, ale i każdy kolejny dzień witamy w lepszym nastroju i z pozytywnym nastawieniem.

Rodzaje materaców

Na rynku istnieje wiele rodzajów materaców do łóżek. Wśród nich są:

  • piankowe (wyróżniają się dużą miękkością oraz przeznaczone są dla osób o niskiej wadze, zwłaszcza dla dzieci),
  • kieszeniowe (stanowią bardzo dobry wybór dla osób mających problemy z kręgosłupem),
  • termoelastyczne (są bardzo wygodne i łączą w sobie różnego rodzaju włókna),
  • lasteksowe (są sprężyste i posiadają w swoim składzie najwyższej jakości włókna antybakteryjne),
  • wysokoelastyczne (zapewniają duży komfort podczas odpoczynku i snu oraz zapewniają przewiewność),
  • kokosowe (tego typu materace są twardsze, ale mają w swoim składzie wysokiej jakości włókna antyalergiczne).

Jaki materac wybrać?

Wybór materaca do łóżka jest uzależniony od naszych prywatnych preferencji. Jednak ważne są także jego wymiary. Bardzo często kupowany jest materac 120×200, który jest standardowy do łóżek zarówno jedno-, jak i dwuosobowych. Wielu klientów w tym przypadku decyduje się na kieszeniowe lub piankowe. Ze względu na swoją miękkość i wysoki komfort użytkowania stanowią interesujący wybór.

Materace termoelastyczne i wysokoelastyczne gwarantują dużą wygodę, przewiewność oraz wysoką jakość odpoczynku. Najczęściej decydują się na nie osoby mające problemy ze snem. Materace lateksowe, dzięki swojej sprężystości nie nadwyrężają kręgosłupa oraz chronią użytkownika przed kontaktem z bakteriami. Z kolei kokosowe są wykonane z nieco twardszego materiału. Tego typu materace mają wbudowane specjalne włókna antyalergiczne.