Jakie poszycie dachu będzie najlepsze pod blachodachówkę?

Jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych są te wykonane z blachy, jeżeli chodzi o domy jednorodzinne, to ludzie bardzo chętnie sięgają po blachodachówki. Są one nie tylko jednym z najtańszych materiałów dostępnych na rynku, ale też wyjątkowo trwałym i w wyglądzie prawie niczym nie różniące się od dachówek ceramicznych. Mają nad nimi też tę przewagę, że są znacznie lżejsze, dlatego sprawdzą się nie tylko na nowych dachach, ale też podczas renowacji starych. Jakie poszycie będzie najlepsze pod ten materiał?

Jakie poszycia dachowe mamy do wyboru?

Pod pokrycie dachowe takie jak blachodachówka , bardzo ważne jest przygotowanie odpowiedniego podłoża, które nie będzie zatrzymywać wilgoci. Decydując się na taki materiał jak blachodachówka, niezależnie od stopnia nachylenia dachu oraz jego kształtu, szykując poszycie dachowe, możemy wybrać jedną spośród dwóch opcji:

  • Pełne deskowanie – czyli w skrócie, na papie przytwierdzonej do desek, układa się blachodachówkę. Rozwiązanie to jest dość kosztowne, jednak ma szereg zalet. Największą z nich jest to, że warstwa z papy i desek tworzy izolację, która dodatkowo wycisza, więc np. deszcz uderzający o blaszany dach, przestaje być uciążliwy. 
  • Folia wstępnego krycia na łatach oraz kontrałatach – rozwiązanie to jest bardzo popularne i tańsze niż pełne deskowanie dachu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że blacha silnie się nagrzewa, więc decydując się na tę opcję, trzeba wybrać folię, która wytrzyma wysokie temperatury, które latem mogą sięgać nawet 90°C. W przypadku blachodachówek sprawdzą się więc folie metalizowane, które odbijają promieniowanie cieplne. Nowoczesne folie bardzo dobrze odprowadzają wilgoć, a kolejnym plusem tego rozwiązania jest stosunkowo niska cena. 

Które z nich będzie najlepsze pod blachodachówkę?

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, które z nich będzie lepsze, ponieważ każda z nich ma swoje wady jak i zalety. Każde z nich jest odpowiednie pod taki materiał jak blachodachówka, a to na jakie rozwiązanie padnie wybór – jest już sprawą indywidualną https://glinmet.pl/. Trzeba tylko pamiętać, że niezależnie od tego na jaką opcję się zdecydujemy, należy postępować zgodnie z instrukcjami, a montażem oczywiście powinna się zając specjalna ekipa.