Kredyt gotówkowy – co powinieneś wiedzieć

Każdy z nas nieco obawia się kredytu, gdyż oznacza to konieczność spłaty zobowiązania wraz z odsetkami i obniżenie poziomu życia. Mimo wszystko są też plusy – w końcu nagły przypływ gotówki rozwiąże przejściowe problemy z domowym budżetem, umożliwi rozwój osobisty lub po prostu spełni nasze marzenia. Jeśli podejdziemy do tego rozważnie, to nic takiego – trzeba tylko uważać, aby nie uzależnić się od zaciągania kredytów.

Po wsparcie do banku warto zwrócić się w razie nagłej potrzeby gotówki. Kredyty gotówkowe zaciągamy najczęściej, aby dokonać jakiegoś zakupu, np. nowej pralki w razie awarii poprzedniego modelu itd. Często uzyskane środki przeznaczamy też na wycieczkę, wiecznie odkładany w planach remont, zmianę auta itd. Młodsi chętnie kredytują np. kurs prawa jazdy, a seniorzy zakupy, na które nie mogą sobie pozwolić z samej emerytury.

Jakie są korzyści kredytu gotówkowego?

Chętnie korzystamy ze wsparcia finansowego, ale najczęściej pożyczamy pieniądze od członków rodziny. Jeśli jednak ta opcja nie jest możliwa, zwykle udajemy się po pożyczkę albo kredyt konsumpcyjny. To wygodne rozwiązanie, bo środki możemy wydać na ważny cel lub zachciankę i nie musimy się z tego nikomu tłumaczyć – może to być motocykl, wakacje na drugi koniec świata, nowy smartfon albo nawet skok na bungee.

Ta swoboda sprawia, że wielu klientów chętnie korzysta z tego produktu bankowego. Wsparcie finansowe ze strony banku to bezpieczne wyjście, ale trzeba zapoznać się z regulaminem i zasadami, które dany bank określa. Dokładna lektura to nasz obowiązek, a w razie wątpliwości można się skonsultować z doradcą bankowym.

Porównywarka prawdę Ci powie…

Kredyt to popularny produkt bankowy, ale nie warto decydować się na pierwszą ofertę, jaką zobaczymy np. w Internecie lub telewizji. Wcześniej należy wybrać się do kilku banków albo zrobić symulację online. Wiele zależy od naszych możliwości, a te z kolei warto przedstawić doradcy bankowemu. Zabiera to jednak sporo czasu, dlatego też można skorzystać z porównywarki cenowej i ujrzeć wszystko czarno na białym, a dopytać już o szczegóły. Dzięki porównywarce znajdziemy ofertą dopasowaną do nas.

Masz konto w banku? Najpierw udaj się właśnie do niego!

Żyjemy w czasach, w których prawie każdy ma konto w banku. Jeżeli interesują nas też inne instrumenty płatnicze, powinniśmy w pierwszej kolejności zapytać o nie właśnie w naszym banku. Teoretycznie uzyskamy najlepsze warunki, choć w praktyce bywa różnie. Mocne argumenty często sprawiają, że otrzymasz atrakcyjnie oprocentowany kredyt.

Pracownik banku ma szybki dostęp do stanu Twojego konta, dochodów, wydatków, zobowiązań itd. Ponadto jako klient zawsze możesz negocjować, argumentując, że jesteś terminowy i korzystasz z wielu produktów, np. karty kredytowej.