Terminy składania zeznań podatkowych

Mimo że terminy jeszcze nas nie gonią i na rozliczenie się z ubiegłego roku podatkowego mamy trochę czasu, to jednak nie każdy dokładnie wie, do jakiego dnia trzeba rozliczyć PIT-y. Każdego roku są w tych kwestiach jakieś zmiany i łatwo się pogubić. W tym artykule zdradzimy, jakie są terminy składania zeznań podatkowych w 2019 roku.

Terminy składania zeznań podatkowych 2019

Nikt nie lubi pozostawiać ważnych spraw urzędowych na ostatnią chwilę, ale jeżeli chodzi o składanie zeznania podatkowego, kolejki w urzędach najdłuższe są właśnie wtedy, gdy terminy gonią. Z tego powodu lepiej załatwić to wcześniej i oszczędzić nie tylko swój cenny czas, ale i sporo stresu oraz nerwów. Do kiedy PIT należy więc dostarczyć?

Inne rozwiązanie, które ułatwi nam wykonanie tej czynności to e-pit, czyli system internetowy, za pomocą którego możemy bez żadnych kosztów wypełnić swój pit i od razu dostarczyć urzędowi skarbowemu online. Dzięki temu też szybciej otrzymamy zwrot podatku.

Zapiszmy w kalendarzu, że do 30 kwietnia musimy złożyć roczną deklarację podatkową dla następujących PIT-ów: PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39. Poza tym do tego samego dnia miesiąca należy również przekazać oświadczenie PIT/OP oraz PIT/O, PIT/M, PIT/D, PIT/ZG, PIT/B, PIT-2K, PIT-TP, PIT/BR, PIT/DS., PIT/Z, SSE-R.

Jakie kary czekają za niezłożenie zeznania w terminie?

Wystarczającą motywacją dla nas, by złożyć swój PIT w terminie, powinny być kary finansowe, jakie urząd skarbowy nakłada na obywateli zwlekających z dostarczeniem zeznania podatkowego. W najlepszym przypadku będziemy musieli zapłacić mandat, a ponadto grozi nam nawet pozbawienie wolności lub spłacenie ustawowych odsetek.

Jeśli nie chcemy więc odpowiadać karnie za zwlekanie z dostarczeniem zeznania, lepiej szybko zrobić to przez internet lub pobrać specjalny program, w którym wypełnienie PIT-a pójdzie nam sprawnie i szybko, a my będziemy mieli spokojną głowę, że wszystkie formalności zostały dopełnione na czas. Więcej informacji na temat terminów składania zeznań podatkowych w 2019 roku można znaleźć na tej stronie internetowej http://urzadskarbowy24.pl.