Kredyt konsolidacyjny – sposób na obniżenie miesięcznych wydatków

wallet-1263532_640

Pożyczanie pieniędzy w dniu dzisiejszym jest niezmiernie proste. Wszędzie widzimy reklamy banków oferujących „najtańsze” kredyty, SKOK-ów, w których ofercie są „idealne” pożyczki, czy też firm pożyczkowych, które kuszą nas szybkimi pożyczkami online. A nie możemy jeszcze zapominać, o ofertach osób fizycznych, od których możemy uzyskać pożyczki prywatne, czy też pożyczki społecznościowe. Statystyczny Polak, jest bardzo podatny na reklamy, więc nie inaczej jest w przypadku reklam banków. W związku z tym po pożyczki i kredyty sięgamy coraz częściej, zadłużając się na coraz to większe sumy. Jeżeli pożyczamy pieniądze „z głową” i stać nas na spłatę tych zobowiązań – nie ma problemu. Kłopoty zaczynają się gdy niestety trochę „przeholujemy” i zaczyna nam brakować środków finansowych na spłatę rat.

Najgorszym rozwiązaniem w takim przypadku, jest składanie wniosków o kolejne kredyty, które pozwolą nam na zapłacenie aktualnych zobowiązań. Albowiem w kolejnym miesiącu dojdzie nam do spłaty jeszcze jedna rata, z którą ponownie będziemy mieć problem. Takie zaciąganie zobowiązań na spłatę rat, prowadzi prosto do spirali długów, z której wyjść jest niezmiernie trudno.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z terminową spłatą swoich bankowych zobowiązań, jest kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu, zamiast płacić kilka rat przypisanych do kilku kredytów, będziemy mieli do spłaty jedną, która jest o wiele niższa. Co trzeba zrobić, by takowy kredyt konsolidacyjny dostać? Przede wszystkim musimy iść do banku i przedstawić naszą sytuację. Musimy powiedzieć ile mamy kredytów, jakie mamy miesięczne raty itp. Bank obliczy naszą zdolność kredytową i jeżeli kredyt zostanie przyznany, spłaci pieniędzmi z kredytu konsolidacyjnego nasze poprzednie zobowiązania, a nam do spłaty pozostanie tylko jeden kredyt. Ponieważ jest on rozłożony na długi czas, miesięczne raty nie są zbyt wysokie i będzie nam je spłacać o wiele łatwiej.

Jeżeli więc widzimy, że mamy problemy z terminową spłatą naszych zobowiązań kredytowych, nie wpadajmy w panikę, tylko spokojnie szukajmy rozwiązania tego problemu. A rozwiązaniem tego problemu może być kredyt konsolidacyjny, zastępujący kilka kredytów i pozwalający na spokojną spłatę naszego długu.

Więcej o kredytach konsolidacyjnych przeczytasz na http://www.soskredyt.pl

Dodaj komentarz