Sprawdź, na co najczęściej Polacy biorą kredyty? / kredyt gotówkowy

coins-1523383_960_720Czy wiesz, że każdego miesiąca Polacy zaciągają zobowiązania kredytowe na ponad 1 miliard złotych? Okazuje się, że chociaż zarabiamy coraz więcej, to i mamy większe potrzeby. Właśnie dlatego kredyty cieszą się coraz większą popularnością. Dowiedz się, jakie potrzeby zostają zaspokajane tego rodzaju zobowiązaniami. Czy jesteś w gronie tych, którzy korzystają z dedykowanych ofert instytucji bankowych?

Kredyt gotówkowy na remont domu

Co ciekawe, to właśnie remont mieszkania bądź domu jest najczęściej wymienianą potrzebą, dla jakiej spełnienia zaciągamy kredyt gotówkowy. Odnawiamy nasze „cztery kąty” średnio co 5 lat, przeznaczamy na te prace jakieś 15-20 tysięcy złotych. Z reguły nie decydujemy się na generalne remonty. Kredyt gotówkowy potrzebny jest nam po to, by odnowić poszczególne pomieszczenia, przede wszystkim kuchnię oraz łazienkę.

Kredyt gotówkowy na ten cel zaciągamy na kilka lat. Przede wszystkim decydujemy się na kredyt celowy aniżeli na kredyt na dowolny cel. Ten pierwszy udzielany jest na preferencyjnych warunkach, dzięki czemu finalnie jest tańszy.

Kredyt na samochód

Kredyt samochodowy zaciągają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Co ciekawe, to coraz bardziej popularna opcja finansowania rozbudowy samochodowej floty. Kredyt na samochód to kredyt celowy, który jest tańszy niż ten na dowolny cel. Kredytobiorcy muszą wykazywać odpowiednią zdolność kredytową, nierzadko też zobowiązani są do wpłacenia tzw. wkładu własnego o określonej wysokości.

Statystyki jasno wskazują, że kredyt samochodowy to najczęściej zaciągany kredyt gotówkowy. Okazuje się, że Polacy kupują coraz więcej samochodów i każdego roku wzrasta również wartość każdego nabywanego pojazdu.

Kredyt na wyposażenie mieszkania

Sprzęty RTV, AGD oraz meble to kolejne cele, które mają być realizowane dzięki kredytom gotówkowym. Polacy zaciągają kredyty celowe albo kredyty na dowolny cel. Zobowiązania tego drugiego typu dają szansę podziału pieniędzy, co umożliwia zakup różnych rzeczy w jednym czasie. Kredytobiorca może wtedy swobodnie dysponować środkami, nie musi przedstawiać dowodów zakupu określonych elementów wyposażenia.

Meble zmieniamy średnio co 10 lat, dokładnie tak samo realizujemy zakupy sprzętów gospodarstwa domowego. Ciekawostką jest fakt, że potrzeby Polaków wzrastają i coraz chętniej zmieniamy wyposażenie naszych mieszkań czy domów. Wszystko dlatego, że chcemy podążać za modą, a producenci oferują nam nowości nawet kilka razy w roku.

Kredyt na długi

Kredyt gotówkowy na dowolny cel zaciągamy również po to, by spłacić zaległe zobowiązania i zachować płynność finansową. Dzięki tego rodzaju finansowemu wsparciu możemy uregulować zaległe płatności, w tym bieżące opłaty czy miesięczne raty innych zobowiązań kredytowych.

Pamiętajmy jednak, że spłata długów poprzez zaciąganie kolejnego kredytu to pierwszy krok do wpadnięcia w tzw. pętlę zadłużenia. W skrajnych przypadkach może dojść do sytuacji, w której kredytobiorca traci zdolność kredytowa i nie może zaciągać kolejnych kredytów. Traci też płynność finansową, przez co popada w jeszcze większe długi.