Metody depilacji wykonywane w gabinetach kosmetycznych

legs-259104_640Kiedyś w salonach kosmetycznych wykonywało się jedynie podstawowy manicure, pedicure oraz depilację woskiem i wyrywanie brwi. Dziś jednak, po wielu latach od pojawienia się pierwszego gabinetu kosmetyki estetycznej, oferta takich lokali jest bardziej bogata. Nieraz nawet takie małe salony nazywa się gabinetami SPA, ponieważ prócz wspomnianych zabiegów wykonywane są w nich również różnego rodzaju masaże czy peelingi twarzy.

Depilacja

Taka sytuacja ma również miejsce w przypadku depilacji. Nie jest to już tylko zabieg wykonywany przy pomocy plastrów z woskiem, który, powiedzmy sobie szczerze, bywa niezwykle bolesny. Nawet jeśli odpowiednio przygotuje się skórę, to i tak jednoczesne wyrwanie z niej tylu włosów nie należy do przyjemnych doświadczeń. Dlatego specjaliści cały czas szukają techniki, która nie tylko nie będzie bolała, ale również będzie dawała zadowalające wyniki nawet tym najbardziej wymagającym klientom.

Może lycon?

Taką nową metodą jest w pewnością depilacja lycon. Jest to depilacja specjalnymi kosmetykami, pochodzącymi z Australii. Sama firma Lycon jest przez wielu uważana za najbardziej prestiżowe przedsiębiorstwo w tej dziedzinie. Nie jest to wcale przesadą. Woski z tej firmy wyrywają nawet najkrótsze włoski. Trzeba również wspomnieć o tym, że dzięki specjalnej aplikacji wosk nie przykleja się do skóry, a dzięki temu nie ciągnie jej. Dzięki temu klienci podczas depilacji lycon nie odczuwają takiego bólu oraz dyskomfortu, jaki ma miejsce w czasie pozbywania się włosów tradycyjnymi woskami.

Taka metoda jest najczęściej polecana do depilacji brazylijskiej, z uwagi na bardzo szeroki obszar, na którym usuwa się włoski. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że oprócz pozbycia się niechcianego owłosienia klienci gabinetu Easy Waxing, który stosuje tę metodę, są bardzo zachwyceni bogactwem kolorów, zapachów oraz jedwabistą konsystencją wosków. Jest to więc zabieg nie tylko dla ciała, ale również dla duszy – tego rodzaju woski działają niezwykle pielęgnacyjnie i odprężająco. Do wyboru są linie produktowe Hot Wax, Lycojet, Strip Wax, a każdą z nich dobiera się odpowiednio do danego obszaru depilacji oraz rodzaju włosków i skóry klienta.

Dodaj komentarz