Posadzki mineralne – kiedy się sprawdzą?

Czym są posadzki mineralne? W jakim celu się je wykorzystuje? Co je cechuję? W tym artykule postaramy się wam jak najbardziej przybliżyć temat.

Posadzka mineralna

Posadzka mineralna to bez spoinowa posadzka cementowa która jest cienkowarstwowa i samopoziomująca. Mają one zastosowanie w dwóch dziedzinach, przemysłowym i dekoracyjnym. Technologia posadzek stosowana jest powszechnie w budownictwie przemysłowym, od niedawna cieszy się powodzeniem w budownictwie ogólnym i specjalistycznym.  Posadzka mineralna to gotowa sucha mieszanka zaprawy, gotowa po połączeniu z wodą. Zawiera ona cement, kruszywo, wypełniacz i utwardzacz. 

Zalety posadzki mineralnej

Największa zaleta tej posadzki jest jej prostota i niski poziom jej eksploatacji, nie zawiera Ona żadnych toksycznych związków. Cechuje się także bardzo dobra przyczepność do podłoża co daje nam bardzo stabilną nawierzchnię. łatwość jej układania, a przede wszystkim szybkość realizacji i możliwości jej użytkowania (można już ją użytkować po dwóch godzinach od wylania).  W praktyce wybór technologi i realizacji posadzki sprowadza się do wykonania nawierzchni w obiektach nowo budowanych, lub w istniejących obiektach remontowanych, w przypadkach gdy konieczna jest znaczna dokładność wypoziomowania. 

Na co się zdecydować?

Zalet podłóg mineralnych, żywicznych czy innych jak np: wykładziny pcv  jest wiele, tylko od Państwa zależy ich wybór. Gama wyboru jest niewiarygodnie wielka i co rusz wychodzą to nowe wzory, technologię czy metody kładzenia by przyśpieszyć realizację projektu. Od państwa zależy gdzie i jaką powierzchnię położycie, bowiem nie każda posadzka czy wykładzina znajdzie zastosowanie w danym pomieszczeniu. Warto rozejrzeć się na rynku i zasięgnąć rady fachowców, to ich doświadczenie może zaważyć na decyzji wybrania danej posadzki. Elementy dekoracyjne przy posadzkach mineralnych dają Nam fantastyczny design przy dużych nawierzchniach. A ich wykonanie jest bajecznie proste. Więcej informacji można przeczytać na stronie https://centrumposadzek.com.pl/