6 sposobów na naukę angielskiego

StockSnap_1G9S0K556O

Chciałbyś dobrze poznać język angielski, ale nie wiesz od czego zacząć? Masz wrażenie, że ilość informacji do przyswojenia Cię przytłoczy i zniechęci? Spokojnie, wystarczy kilka sposobów, by nauka nowego języka stała się dla Ciebie przyjemna, a zdobycie wiedzy łatwe i szybkie. W tym tekście zdradzimy Ci top 6 sposobów na naukę angielskiego.

3 sposoby na naukę angielskiego dla wzrokowców

  1. Staraj się codziennie otaczać językiem za pomocą obrazków, prezentacji, może fiszek lub nawet wycinków z gazet w języku angielskim. Możesz przykleić takie materiały na lodówkę, nad biurko lub zastąpić nimi ulubioną tapetę na telefonie albo tło pulpitu.
  2. Czytaj po angielsku i zaznaczaj zdania lub słowa, których nie rozumiesz. Staraj się po przeczytaniu jednej strony zrobić powtórkę, napisać znaczenie poszczególnych słówek i wynotować nowe zwroty.
  3. Pisz dziennik, listy zakupów, plany lub marzenia w języku angielskim. Dzięki temu nie tylko szybko przyswoisz wiedzę, ale również nauczysz się poprawnie konstruować zdania i wykorzystywać gramatykę.

3 sposoby na naukę angielskiego dla słuchowców

  1. Filmy i seriale z napisami to najlepszy sposób na szybkie obycie się z wymową poszczególnych słówek. Poza tym zdobędziesz również cenną umiejętność rozumienia ze słuchu. Wykorzystaj więc czas wolny na słuchanie muzyki lub oglądanie YouTube’a po angielsku, nawet na tle wykonywania innych czynności.
  2. Podcasty to nie tylko źródło nowej wiedzy na różne tematy, ale i kolejna możliwość szybkiej nauki języka.
  3. Czytaj i nagrywaj na dyktafon, by uczyć się słówek w podróży i przy okazji poznać wymowę.

Kiedy warto zapisać się do szkoły językowej?

Czasami jednak nie mamy czasu lub wystarczającej motywacji, by samodzielnie opanować angielski. Wtedy możemy zapisać się na kurs angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ i chłonąć wiedzę pod okiem najlepszych specjalistów w branży. Poza tym, jeśli wcześniej nie mieliśmy styczności z tą mową, nie ma lepszej drogi do opanowania podstaw językowych. Kiedy już je poznamy, będzie nam łatwiej douczyć się samodzielnie. Pamiętaj, że język angielski to jedna z najlepszych metod samodoskonalenia się i rozwoju.